«Заледве половина медиків володіють базовими протоколами порятунку життя»: Володимир Похмурський звільнився з посади | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Заледве половина медиків володіють базовими протоколами порятунку життя»: Володимир Похмурський звільнився з посади
11 Січня, 13:16

«Заледве половина медиків володіють базовими протоколами порятунку життя»: Володимир Похмурський звільнився з посади

10 січня, генеральний директор «Львівського облцентру екстреної меддопомоги та медицини катастроф» Володимир Похмурський написав заяву на звільнення. Причиною назвав протидію з боку директорки департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак, передає Zaxid.net.

«Я не іду, клапнувши дверима. За два роки багато чого вдалося зробити. Зокрема, провів реорганізацію служби в контексті об’єднання трьох великих незалежних структур, так би мовити, «без крові», у дуже складних умовах. Не зважаючи на значний опір та нечистоплотну ринкову конкуренцію, сьогодні у Львові створено одну з найкращих диспетчерських. Та з незрозумілих причин, замість підтримки з боку керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА, мені весь час вставляли палки в колеса, – розповів Володимир Похмурський. – Уявіть, за два роки – 22 перевірки і це в період реорганізації, гори анонімок, на які ми змушені постійно виправдовуватися. З серпня 2018 року не розглядаються важливі документи, які стосуються змін, пов’язаних з введенням у дію центральної диспетчерської. Це призвело до того, що цілу область сьогодні обслуговують диспетчери, розраховані тільки на Львів. У той же час понад 80 диспетчерів у районах отримують зарплату. Заблокований контроль якості лікувального процесу та інші важливі напрямки. Я не бачу можливості працювати в таких умовах, тому й вирішив звільнитися».

За словами Похмурського, коли він прийшов на цю посаду наприкінці 2016 року на запрошення обласного керівництва, служба була в край занедбаному стані, доводилося багато чого змінювати.

«Значна кількість «лівих» виїздів, ремонт авто водії проводили самотужки за рахунок «зекономленого» пального. Про яку якість і контроль можна було говорити? Невисокий рівень кваліфікації персоналу – навіть сьогодні, попри проведені навчання, заледве половина медиків володіють базовими протоколами порятунку життя, не говорячи вже про сучасні заавансовані. Проте усі вони регулярно атестуються й отримують відповідні високі фахові категорії. Очевидно, що ці зміни не всім подобаються», – каже Похмурський.

Після звільнення Похмурський планує деякий час відпочити, побути з родиною, бо під час роботи приділяв їй дуже мало уваги. А згодом розгляне пропозиції.

Фото: Твоє місто

Відео