«Завжди мріяв займатися власною справою на рідній землі»: фермер зі Жовківщини розповів, як стати успішним | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Завжди мріяв займатися власною справою на рідній землі»: фермер зі Жовківщини розповів, як стати успішним
17 Листопада, 16:47

«Завжди мріяв займатися власною справою на рідній землі»: фермер зі Жовківщини розповів, як стати успішним

У селі Хитрейки Жовківського району успішно розвивається фермерське господарство «Греммакс», де вирощують понад 50 корів. Це сімейна справа Руслана та Світлани Онишкевичів.

Чоловік розповідає, любов до сільського господарства, а саме тваринництва, з дитинства в ньому виплекав батько. Робота у цій сфері його захопила, а ідея відкрити щось своє не покидала упродовж життя.

«З дитинства пам’ятаю, коли навчався у четвертому класі, батько пообіцяв, якщо пастиму корови впродовж року, то купить хороший велосипед. Я сумлінно віднісся до цього заняття і восени батько привіз мені дуже дорогий на той час велосипед «Орлятко». У селі ніхто, крім мене, такого не мав. Той момент я запам’ятав на усе життя, як і те, що важка праця у галузі сільського господарства приносить не лише гроші, але й задоволення. Відтак, працюючи в дорослому віці на різних роботах, у тому числі й за кордоном, завжди мріяв займатися власною справою на рідній землі»,- згадує Руслан Онишкевич.

Три роки тому для сім’ї Онишкевичів стимулом для розвитку власної ферми стала співпраця з Львівською аграрною дорадчою службою, яка реалізує проект Уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Господарі долучились до неї і отримали сучасне обладнання для облаштування своєї ферми.

«У 2017 році спільно з дружиною розпочали розвиток господарства з двох – трьох корів. Тоді ж познайомились з представником аграрної дорадчої служби, спільно вивчали досвід інших сімейних міні-ферм, напрацювали свої ідеї і відкрили власну ферму. Вже тоді мали 24 корови. Завдяки проекту отримали нове, хороше обладнання, зокрема доїльний апарат, вартістю понад тисячу євро, килимки для корів, вентилятор, лампи»,  – розповів фермер.

Кожного року господарі збільшували  поголів’я. Сьогодні на фермі утримують понад 50 корів чорно-рябої молочної породи. Кожна корова у середньому дає 15 літрів молока за добу. Процес доїння відбувається автоматизовано. Продають молоко місцевим підприємцям за ціною 12 гривень за літр.

Подружжя на цьому не зупинилося та прагнуло розширити власне підприємство. Оскільки потреби тварин у кормах могли забезпечити лише більш як наполовину, вирішили збільшити їх обсяги.

Для цього фермер скористався Комплексною програмою підтримки і отримав з обласного бюджету пів мільйона гривень пільгового кредиту для збільшення потужностей на фермі.

«Програми підтримки фермерів є дуже важливими і необхідними, ми проаналізували усі ризики і подали заявку на обласну програму для отримання пільгового кредиту. За ці кошти закупили навісне обладнання для трактора, бо самостійно займаємось заготівлею кормів і власне була потреба у техніці», – розповів Руслан Онишкевич.

Також сім’я фермерів – учасники державних програм підтримки, зокрема дотаційної, яка передбачає виплату у сумі 5 тисяч гривень за кожну корову. В планах господарства – збільшення поголів’я, а також закупівля племінних корів.

Як зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко, на підтримку сільгоспвиробників цього року з обласного бюджету виділили 18 млн. грн. Це найбільша сума серед  усіх областей України.

«Відповідно до обласної програми вперше цьогоріч фермери можуть отримати безповоротну фінансову підтримку для реалізації своїх проектів у сумі 50 тисяч гривень. Окрім того, другий напрям – пільговий кредит під 5% річних, яким і скористалось це господарство для розвитку свого бізнесу. З державного бюджету фермери мають право на пільгову систему оподаткування, а також дотацію за утримання більше 5 корів. Окрім «Греммакс», дотаційну виплату отримають 54 фермерських господарств Львівщини на загальну суму понад 7 мільйонів гривень», – наголосив Юрій Бучко.

Зазначимо, ознайомитись з умовами обласних та державних програмам підтримки аграрії можуть на сайті Львівської обласної державної адміністрації або звернувшись  у департамент агропромислового розвитку.

Фото: ЛОДА

  • 0
  • 891
Відео