Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Здоровий повноцінний сон сприяє швидкому схудненню, – Уляна Супрун
04 Березня, 20:44

Здоровий повноцінний сон сприяє швидкому схудненню, – Уляна Супрун

Міністр охорони здоров’я України  Уляна Супрун поділилася секретами, як правильно худнути. Каже, голодування та млявість не допоможе досягти успіху.

“Суворі дієти, що обмежують денне споживання калорій до 800-1000, часто забороняють жири і вуглеводи, водночас супроводжуються інтенсивними тренуваннями,- каже Супрун.- Такий режим дійсно веде до стрімкого схуднення. В цей час людина переживає сильний дефіцит калорій та тіло мусить витрачати запаси жиру. Англійською такі дієти називають сrash diets, тобто руйнівні”.

 

Такі дієти викликають слабкість і запаморочення. Також дуже впливає на стан організму тренування.

“Важливо робити дні більших, і дні менших навантажень, а не виснажувати себе марафоном. Тренування мають бути в час, комфортний саме вам з огляду на ваш хронотип, а не універсально на світанку, як визначили тренери. Якщо ваш комфортний час пробудження 8 чи 9 ранку, не варто  бігати о 6 ранку”,- каже.

Супрун каже, збільшення ризику передчасної смерті та серцевих хвороб дуже часто відбувається через коливання ваги в середньому віці.

Також майже у кожної четвертої людини, що регулярно сидить на дієтах,  з’являються камені у жовчному міхурі.

Очільниця МОЗ розповідає, що дуже важливо під час схуднення мати психологічну підтримку з боку кваліфікованого лікаря.  Також варто підібрати ті раціон і режим тренувань, які будуть комфортні.

“Краще для початку відмовитися від некорисних солодощів, додавання цукру до чаю і кави, солодких напоїв та алкоголю, – каже Супрун. – Їсти менше смаженого, але більше тушкованого і відвареного, а також приготованого в мікрохвильовці. Тоді ваш раціон “схудне” на кілька сотень кілокалорій без шкоди для здоров’я.

Можна їсти все, що ви любите, але в меншій кількості. Будьте більш активними — виходьте  на
прогулянки та легкі пробіжки.

Головне також – повноцінно спати. Саме здоровий сон відновлює баланс лептину та греліну і тамує почуття голоду, а також зменшує тривожність. Менше тривожність – менше заїдання стресу”.

Схожі новини