Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський телефоном обговорив з Путіним “режим тиші” на Донбасі
27 Липня, 09:14

Зеленський телефоном обговорив з Путіним “режим тиші” на Донбасі

Володимир Зеленський та президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі.

Як інформує пресслужба президента, було обговорено виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі. Володимир Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі.

“Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року. Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість. Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі”, – йдеться у повідомленні.

Президенти обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії дотику, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб. Володимир Зеленський порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина.

Зеленський наголосив на необхідності звільнення утримуваних українських громадян. Сторони також обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей та Закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України.

Президенти акцентували увагу на необхідності проведення наступного саміту “Нормандської четвірки” в Берліні.

Фото: Українська правда.

  • 0
  • 419
Схожі новини