Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Зібрав урожай, поорав землю”: як на Старосамбірщині готуються до Покрови
12 Жовтня, 16:31
logo-black

“Зібрав урожай, поорав землю”: як на Старосамбірщині готуються до Покрови

Марія Кузьмин

В українських господарів здавна заведено – до свята Покрови потрібно зібрати весь урожай, підготувати поля до зими. Такого принципу дотримуються і до тепер.

LMN поцікавилась, як на Старосамбірщині готуються до Покрови. 55-річний Іван Мартич з села Тур’є розповів про свої клопоти перед святом.

«На цьогорічну Покрову бабине літо обіцяють, але я до свята з усіма польовими роботами впорався. Як і годиться, зібрав усі дари садів і городів, поорав на зиму поля і можна святкувати», – розповідає Іван Мартич.

Чоловік відпрацював у обласному управлінні внутрішніх справ 26 років.

«Впродовж років роботи я звик до порядку в справах, а змалечку навчений працювати, не покладаючи рук. Ось і зараз труджуся на батьківській землі, тримаю коровину, коника, маю три вулики бджілок, саджу на полях всяку городину» – веде далі чоловік.

72325016_1133670490162738_1903539770559037440_n

Раніше він жив у Львові. Дружина Стефа, сини Назар і Руслан, донечка Олена та четверо онуків й надалі мешкають в обласному центрі.

«Я коли вийшов на пільгову пенсію мусів турбуватися про хвору маму. Отак і став вести її господарство, а зараз, коли мами нема, уже й не смію собі позволити закинути цю справу», – додає.

Мінусом чоловік називає те, що живе далеко від родини. Однак велика перевага в тому, що його рідні  харчуються багатьма продуктами не з супермаркету, а домашніми.

Фото: Іван Мартич.

  • 0
  • 180
Схожі новини