Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Звільнені з полону українці заявляють про катування та зґвалтування
17 Квітня, 11:40

Звільнені з полону українці заявляють про катування та зґвалтування

Більшість звільнених з полону українців підтверджують факти побиття, нелюдського поводження, застосування психологічного та сексуального насильства та приниження людської гідності. В деяких випадках це призводило до каліцтв та смерті. Про це заявили в Офісі генерального прокурора.

Нагадаємо, вчора, 16 квітня, Україна повернула 20 своїх громадян, які перебували у полоні на Донбасі.

Наразі у прокуратурі працюють зі звільненими українцями, аби передати докази порушення міжнародного гуманітарного права до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Прокурори також переконують, що забезпечать притягнення до відповідальності винних у вчиненні воєнних злочинів на національному рівні.

“За шість років збройної агресії РФ органи прокуратури спільно з СБУ встановили понад 160 місць незаконного утримання українських громадян на Донбасі. Більше 3,5 тисяч осіб були протиправно позбавлені волі”, — йдеться у повідомленні.

В окремих місцях одночасно утримувалися в нелюдських умовах від 200 до 300 осіб незалежно від статі, без належного медичного забезпечення та харчування. Українські правоохоронці також переконують, що нині за порушення законів та звичаїв війни вже притягнуто до кримінальної відповідальності понад 80 осіб.

Глава ОП Андрій Єрмак заявив, що Україна продовжує перемовини щодо звільнення українців, яких утримують в анексованому Криму та Росії.

Фото: 24 канал.

  • 0
  • 5382
Схожі новини