Американська хірургиня разом з львівськими колегами прооперували двох вихованці дитячого будинку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Американська хірургиня разом з львівськими колегами прооперували двох вихованці дитячого будинку
18 Серпня, 11:09

Американська хірургиня разом з львівськими колегами прооперували двох вихованці дитячого будинку

Львівські спеціалісти Лікарні Святого Миколая разом з американською хірургинею українського походження Оксаною Джексон за 3 дні провели 13 операційних втручань для дітей із вадами обличчя. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

Як зазначали у лікарні, Оксана Джексон – віцепрезидентка Американської асоціації розщілин губи та піднебіння. Лікарка має українське коріння, приїхала до Львова, щоб допомогти колегам.

«Одні з тих, кому допомогла американська хірургиня братику з сестричкою — Петрику та Анастасії, вихованцям Чинадіївського дитячого будинку. Діти народилися з вадами обличчя, у Петрика – розщілина губи, що заважала хлопчику вільно дихати. У Насті теж були проблеми з диханням. У дівчинки – повна розщілина верхнього піднебіння, яка ще й зупиняла ріст зубів», — йдеться у повідомленні.

Коли вихователі дитячого будинку дізнались, що до Лікарні Святого Миколая приїде оперувати американська пластична хірургиня Оксана Джексон, вирішили привезти дітей на консультацію до Львова. Після огляду Петрика і Насті спеціалісти запевнили, що обох діток треба оперувати, бо в ранньому віці легше коригувати подібні дефекти.

9-річного Петрика оперували раніше немовлям, але тієї операції було недостатньо. У дитини залишилась асиметрія губ і носа. Разом із американською колегою хірурги видалили рубець і відкорегували губи, а перетинку носа вирівняли. Окрім косметичного ефекту, хлопчик нарешті зможе краще дихати.

8-річній Насті хірурги провели кісткову пластику. З губчастої речовини стегна спеціалісти сформували кістку та вживили її в ясна, в ділянку, де була розщілина. А вже за пів року з дівчинкою працюватимуть ортодонти, аби вирішити її проблему із зубами. Таке ж складне хірургічне втручання із вживлення кістки спеціалісти разом з американською колегою виконали аж трьом діткам.

Відео