Дешевого рису краще не купувати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дешевого рису краще не купувати
28 Березня, 13:53
logo-black

Дешевого рису краще не купувати

Антоніна Скляренко

Самбірчанка Ірина Верко купила в мережі супермаркетів «АТБ» рисову крупу. Залила на кілька хвилин холодною водою і здивувалася: зерна почали розлазитись.

«Останнім часом багато говорять про штучний рис з Китаю, який роблять з пластику. Кажуть, з’їсти таку страву – все одно, що поліетиленовим пакетом закусити, – розповіла LMN Верко. – Експериментів не збиралася проводити. Просто перед приготуванням хотіла крупу промити. Залила водою. Вона одразу стала білою. Я зцідила воду і ще раз залила. Відволіклась буквально на 4-5 хвилин. А потім взялася до рису. Жменьку з води витягла, в руках перемнула, а він розлазиться. Очам не повірила, як скраб якийсь. Зерна, потерті в руці, перетворилися на манку. Що ми їмо?»

Жінка придбала кілограм крупи за 19 з лишком гривень. Чи можна їсти рис, що розлазиться після замочування, LMN поцікавитися у фахівців із ДП «Львівстандартметрологія».

«Купуючи крупи, перш за все слід звертати увагу якого сорту продукт. Вищий сорт – повинен гарантувати якість, перший – продукт менш якісний. Розлазитись в руках після замочування він в будь-якому випадку не повинен. Можливо, це ще нижчий сорт. Це не пластик, крупа не шкідлива, її можна споживати. Правда, користі від такого продукту мало. Скоріш за все, у крупі багато білих зерен, які містять крохмаль. При приготуванні така крупа буде розварюватися в липку кашу. Годиться вона хіба для запіканок. Підчас покупок варто звернути увагу на ціну продукту. Якісна рисова крупа зараз коштує не менше 28-30 гривень за кілограм. Приготована з неї страва не буде злипатися, зерна залишаться цілими, розсипчастими», – каже Оксана Оріховська, інженер випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія».

 

Щоб розпізнати штучний рис від справжнього, фахівці радять провести низку експерементів. Для початку замочити крупу холодною водою. Рис, вирощений природнім способом, мав би потонути, пластиковий – спливе. Підпалити невелику кількість зерен. Справжня крупа почорніє і буде пахнути горілим зерном. Штучний плавитиметься і матиме різкий неприємний запах. Також можна крупу розтовкти. Якщо у рисовій муці багато жовтих крупинок – вона штучна.

  • 0
  • 1086
Відео