Дітям до двох років зовсім не можна проводити час з мультиками та гаджетами,- Уляна Супрун | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дітям до двох років зовсім не можна проводити час з мультиками та гаджетами,- Уляна Супрун
01 Травня, 12:40

Дітям до двох років зовсім не можна проводити час з мультиками та гаджетами,- Уляна Супрун

Очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, скільки часу дітям можна проводити перед екраном та з ґаджетами.

Дітям віком до двох років експерти радять уникати проведення часу за екранами та перегляду мультфільмів. Старшим за два роки такий час має обмежуватися одною годиною.

“Звісно, буває важко втримати увагу дітей, тому батьки схильні використовувати будь-які засоби. Подивитися мультики чи погратися телефоном — чи не найпопулярніші опції. Універсальна порада як для дорослих, так і дітей — бути рухливими якомога більше. Розваги перед екраном у вигляді перегляду мультиків чи гри на телефоні не входять до цього переліку”, – пише Супрун.

Очільниця МОЗ каже, хороший спосіб залучити малюка рухатися — інтерактивні ігри на підлозі. Для тих малят, які ще не рухаються активно, потрібно спати хоча б півгодини в день  на животі.

Не бажано, щоб дитина знаходилася понад годину в колисці, гойдалці або у слінгу на спині, – каже. – Що менше часу в обмеженому просторі, то краще розвивається моторика дитини та зменшуються ризики мати зайву вагу. Для дітей від двох років та старших потрібно проводити близько 3-х годин в русі. Активність може бути різної інтенсивності — гра з м’ячем, прогулянки, танці, інтерактивні ігри тощо. Що більше, то краще. Важливо, щоб діти мали змогу рухатись як на вулиці, так і в приміщенні”.

Рухова активність впливає не лише на фізичний розвиток дитини. Зокрема на розумові здібності, здатність концентруватись та будувати соціальні контакти.

“Будьте гарним прикладом для дитини. Дослідження вказують, що діти фізично активних батьків більше схильні переймати звички та дотримуватись їх вже в дорослому житті. І навпаки. Якщо ви будете проводити багато часу, переглядаючи телевізор, існує ймовірність, що дитина вподобає цю звичку та буде менш рухливою”,- додає.

Для дітей також важливий повноцінний сон. За рекомендаціями, немовлята повинні мати 14–17 годин сну. Діти віком від 1 до 2 років — 11–14 годин хорошого сну з регулярним часом на пробудження та нічний сон. Дітям від 3 років потрібно спати щонайменше 10–13 годин.

Коротша тривалість сну пов’язана з вищими ризиками мати зайву вагу, порушенням емоційної регуляції та зросту. Супрун переконує, що менше сну, то більша ймовірність, що дитина проводитиме час перед екраном та хотітиме грати з ґаджетами.

  • 0
  • 349
Відео