До Дня примирення на Галичині запустили пісенний флешмоб «Пісні нашої війни» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
До Дня примирення на Галичині запустили пісенний флешмоб «Пісні нашої війни»
08 Травня, 19:17

До Дня примирення на Галичині запустили пісенний флешмоб «Пісні нашої війни»

Впродовж тижня користувачі соцмереж активно публікують на своїх сторінках пісні, які звучали в їх родинах під час Другої світової війни. За хештегом #пісні_нашої_війни вже опубліковано десятки українських пісень. Флешмоб запустили члени Української Галицької Партії для того, аби довести, на війні звучали не лише російськомовні пісні. Українська пісня теж піднімала дух наших воїнів. Серед пісень є як архівні матеріали професійних виконавців, так і пісні власного виконання.

До флешмобу долучився, наприклад, депутат Львівської міськради від УГП Ігор Дякович. 

“В час травневих свят по телевізору транслюють масу концертів з піснями “до дня побєди”. В нас є свої, чудові і неповторні пісні, слова яких ми знаємо з дитинства. Не вчимо, не зубримо, а просто знаємо. Ці слова, ці мелодії – то частинка нас, нашої історії, нашої пам’яті. Пам’яті про тих, хто віддав і досі віддає своє життя за волю нашої країни. Моя пісня  – “Там під Львівським замком”, – пише депутат.

Він також виклав пісню у власному виконанні під цим дописом.

Ось що пишуть інші учасники флешмобу:

“У 1944 році мого дідуся Антона Вітвіцького, як і багатьох інших галичан, було мобілізовано до “червоної армії”. Дідусь Антон, якому, до речі, у 2020-му мало б виповнитись сто років, мав добрий голос і отримав роль заспівувача у своїй роті. Коли, на марші, пролунала команда співати, він, власне, розпочав із “Подай, дівчино, ручку на прощання”. Цю стрілецьку пісню знали усі галицькі новобранці… Червоні командири нічого не запідозрили, адже у тексті не було чогось “крамольно-політичного”, а рядок “в бою за волю України” хлопці змінили на “о пів до другої години”… Так стрілецька пісня стала фронтовою” – зазначає Олег Вітвіцький. 

“Мені одразу згадується пісня «Пливе кача по Тисині». Для всіх нас вона стала своєрідним символом Майдану. Та записана вона була у 1940-х роках у селі Воловець Закарпатської області композитором і фольклористом Дезидерієм Задором. А опублікована була у збірці «Народні пісні підкарпатських русинів» в Ужгороді у 1944 році.” – пише в себе на сторінці Галина Лешкович.

“Моя пісня, це музична варіація на одну з найвідоміших композицій “Засвіт встали козаченьки”, авторство якої приписують легендарній піснярці з Полтави Марусі Чурай”, – пише Андрій Савенко.

Долучитися до флешмобу може будь-хто, виконавши прості правила:

-обираємо українську пісню (авторську, повстанську, стрілецьку, народну), яка асоціюється у вас із періодом Другої світової війни або якимось чином пов’язана із війною; пісню, яку ви любите;

-записуємо власний варіант виконання цієї пісні (акапельно, під гітару, під мінус); соло, дует, колектив; у крайньому випадку – знаходимо готове відео із обраною піснею і виставляємо у соцмережах із хештегом #пісні_нашої_війни ;

-тегаємо у дописі пару співочих друзів, яких запрошуємо підтримати флешмоб.

Таким чином організатори конкурсу закликають згадати усіх героїв війни та наповнити ці дні українськими піснями.

Згодом організатори челенджу обіцяють зібрати усі пісні в  окремий плейлист на каналі у Youtube. А також видати співаник для військових частин та для національних неприбуткових організації патріотичного виховання.

 

 

Відео