«До спортивного одягу підійде торбинка з льону»: ідею відмовитися від поліетиленових пакетів підтримують стилісти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«До спортивного одягу підійде торбинка з льону»: ідею відмовитися від поліетиленових пакетів підтримують стилісти
09 Квітня, 15:40
logo-black

«До спортивного одягу підійде торбинка з льону»: ідею відмовитися від поліетиленових пакетів підтримують стилісти

Антоніна Скляренко

 

 

9 квітня у Львові стартувала просвітницька кампанія «Без поліетилену». Деякі супермаркети сьогодні пропонують покупцям як альтернативу полотняні, флізелінові та паперові торбинки.

До ініціативи «Львів без поліетилену» долучилися 8 торгових мереж, 17 торгових центрів та майже 100 магазинів по всьому місту.

 

«Вже пора відмовлятися від поліетилену, бо у нас його дуже багато кругом. Нині ми продаємо флізелінові торбинки. Від поліетиленових на касі відмовились, тільки на продуктових полицях залишили маленькі пакети. Щоб було зручно людям фасувати продукти», – розповідає на касі супермаркету в «АТБ» продавчиня Марія.

 

У вівторок, під обід, тут не людно. Покупці у відділі «овочі та фрукти» все рівно використовують поліетиленові пакети.

 

«Картоплю беру, то в полотняну сумку не покладеш, замаститься. Хоча якби справді не було таких кульочків, то щось би інше придумав. Колись же якось обходились і чистіше було довкола», – говорить львів’янка Ольга Рожко.

 

Жінка не купує на касі запропоновану торбинку, натомість викладає придбаний товар у старий поліетиленовий пакет.

 

«Нові не часто беру. Бо вдома вже стільки їх назбиралося, що й собі продавати можна. Кожен раз, як йду в магазин, тягну якусь сумку із шухляди. Акцію вони гарну нині придумали, але ще би ціну знизили на ті сумки. Бо 13-20 гривень віддати за торбину, то багато, так як для мене пенсіонерки», – додає жінка.

 

У супермаркеті «Близенько», який на вулиці Стрийській, сьогодні також запропонували альтернативу поліетиленовим пакетам. Пропонують і собі торби з флізеліну та паперові.

 

«Більші флізелінові – по 19 гривень, паперові – по 2, – каже продавець на касі у «Близенько» Наталя. – Сьогодні дуже багато купують такі сумки, можливо тому, що інших нема. А як буде в наступні дні, хто його знає. Люди рідко задумуються про довкілля, коли щось стосується особистих потреб чи гаманця».

 

Екологи кажуть, що за задоволення скористатися звичайним поліетиленовим пакетом  земля розплачується в середньому 150 років. Саме за стільки часу він розщеплюється.

До речі, відмову від поліетиленових сумок підтримують і стилісти-іміджмейкери. Вважають, що тканинні сумки можуть стати цікавим завершенням образу.

 

«Магазинний чи просто поліетиленовий пакет давно вийшов із моди. Зараз все частіше використовують авоськи, які колись були у радянські часи. Вони можуть бути різні за кольором, принтом та розміром. Для жінок важливий момент, аби така торбинка не випадала з її загального образу та легко ховалася в сумці, коли її не використовують, – пояснює львівський стиліст-іміджмейкер Ольга Демченко. – До звичайного повсякденного одягу пасують однотонні нейтрального забарвлення сумки. Під спортивний та джинсовий підійде торбинка з льону або джинсу. А от до ділового чи більш вишуканого наряду варто використовувати сумки, пошиті із шовкових тканин. Що дорожча тканина, то стильніше вона виглядатиме».

Відео