Експерт детально розповів, як розмитнити авто | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Експерт детально розповів, як розмитнити авто
30 Листопада, 15:47

Експерт детально розповів, як розмитнити авто

Ірина Яремчук

28 листопада народні обранці прийняли ще один Закон «Про тимчасовий порядок митного оформлення авто». Тепер вже відомий механізм розмитнення автомобілів – і тих, що перебувають у режимі тимчасового ввезення (найчастіше співвласником є іноземний резидент), і «транзитних» – тих, які зобов’язані перетинати кордон кожні 5-10 днів.

“Львівська мануфактура новин” розпитала активіста громадської спілки «Доступне авто» Михайла Катрука про те, як діяти власникам авто на єврономерах.

У власників авто на іноземній реєстрації обох категорій є два можливі сценарії подальших дій: внести грошову заставу на кордоні або розмитнити автомобіль, розповідає Катрук.

“Грошова застава вноситься на митниці у розмірі, що дорівнює вартості розмитнення. При цьому автовласник може повернути цю заставу, якщо зареєструє відповідне звернення до митної служби і повернеться в Україну іншим транспортом. Цей варіант вигідний для “транзитників”, – припускає активіст. – Якщо вони хочуть й далі користуватися своїм авто, мусять заплатити ще одну заставу. І тільки після цього зможуть забрати першу суму. Виходить, людині доведеться на довгий час “заморозити” значні кошти. Можливо, людям, які часто перетинають митницю, це буде вигідно. За кілька років машина зноситься, власник зможе продати її за кордоном, хай і за невеликі гроші. Тоді зможе повернути собі дві суми застави”.

Щодо механізму розмитнення, то універсального способу, вважає Катрук, не існує. Бо іноземцями-співвласниками можуть бути і фізичні, і юридичні особи.

Спочатку треба підтвердити право власності на транспортний засіб. Потім зняти авто з обліку в країні, де була здійснена покупка.

“Зняття з обліку має бюрократичні відмінності у різних країнах. Скажімо, у Польщі власнику машини треба звернутися до Izba Skarbowa, це як наша податкова адміністрація, – каже Катрук. – А в Італії спочатку треба буде ще документально підтвердити намір розмитнення авто.»

Легалізувати машину можна у будь-якому митному органі. Місце реєстрації особи не має значення. Власник також повинен підтвердити вартість автомобіля, подати митну декларацію, технічний паспорт, заяву на зміну з режиму транзит на імпорт.

Розрахувати вартість розмитнення авто можна тут. На цю суму найбільше впливає ціна транспортного засобу. Цей показник береться до уваги при сплаті всіх податків.

“Якщо митник візьме під сумнів ціну, що вказана у документах – договорі купівлі-продажу та митній декларації, то матиме право перевірити показники у спеціальних базах, – говорить пан Михайло. – До уваги братимуться вік транспортного засобу, його стан та комплектація”.

У МВС України запевняють, що сервісні центри готові реєструвати розмитнені авто у цілодобовому режимі.

Нагадаємо, першу процедуру розмитнення авто за новими правилами провели на Буковині. Легалізація Renault Laguna 2004 року обійшлася власнику у 50 тис. грн.

Відео