Голова сільської ради на Сколівщині заробив за місяць майже 60 тисяч гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Голова сільської ради на Сколівщині заробив за місяць майже 60 тисяч гривень
24 Січня, 18:43
logo-black

Голова сільської ради на Сколівщині заробив за місяць майже 60 тисяч гривень

Ярослава Світлична

Працівники Козівської сільської ради Сколівського району за 2019 рік отримали значно вищі за середню заробітні плати. Особові рахунки у мережу виклав козівчанин Богдан Безноскович.

«Виклав інформацію на публіку щодо зарплат не для того, щоб вести дискусію з працівниками сільської ради, а для того, щоб громада володіла інформацією і проаналізувала весь спектр роботи, можливо, працівники заслужено отримують такі зарплати», – написав чоловік.

Так, голова сілької ради Олег Клецун заробив у листопаді 2019 року 20 361 гривню, у жовтні – 57 816 гривень. За літо Олег Миколайович заробив 85 238 гривні.

У декларації за 2018 рік сільський голова задекларував 364 722 гривні зарплати, отриманої за основним місцем роботи. Таким чином його середня зарплата у 2018 році складала 30 393 гривні на місяць.

Головна бухгалтерка сільської ради Марія Стасів за ІІІ квартал заробила 74 325 гривень. У жовтні та листопаді Марія Миколаївна отримувала приблизно по 12 тисяч гривень. Рекордну суму жінка заробила у лютому 2019 року, отримавши на руки 45 985 гривень.

Отримала “солідну” суму за липень, серпень та вересень і секретарка сільради Марта Ватагович, заробивши 76 134 гривні.  Найбільше жінка “напрацювалась” у червні та отримали 52 020 гривень.

Приблизно таку ж зарплату, як і колеги, має і спеціаліст-землевпорядник Оксана Ушневич.  За липень, серпень та вересень жінка заробила 62814 гривень, рекордну зарплату отримавши в останній місяць літа – понад 50 000 гривень.

Не відстає у зарплаті і юрист-консульт сільської ради Олександр Шастун. Сумарно за третій квартал чоловік заробив трохи менше, ніж секретарка – 74 022 гривні. У декларації за 2018 рік взакана зарплата за основним місцем роботи 221 267 гривень, тобто в середньому 18 438 гривень. Окрім того, у 2018 році чоловік отримав 62 593 гривні пенсії.

До речі, юрист-консульт у Фейсбуці прокоментував ситуацію з високими зарплатами, зазначаючи, що сільський голова потім свою зарплату витрачає на розвиток села.

«Тепер з метою дискредитації ідуть розмови про великі зарплати сільського голови. При цьому умисно не аналізуються його витрати. А от якби такий аналіз був проведений, то стало б зрозуміло, що дуже часто сільський голова із власної кишені (тобто із отриманих зарплат) покриває видатки на проведення різних термінових робіт спрямованих на розвиток інфраструктури наших сіл. Мова йде про тисячі, а інколи про десятки тисяч гривень.

Та й показати зроблене за його каденції не соромно. Це і дитячі майданчики, і спортивні майданчики, і стоматологічний та отоларингологічний кабінети, і перукарня, і капітальні ремонти дитячого садка, і  будинку культури, і ФАПу, і школи, і зовнішнє освітлення, і пам’ятні знаки, і ще десятки подібних речей. На багато із них завдяки написанню різних проектів тим же таки головою вдалося залучити і освоїти інших (не із місцевого бюджету) коштів на сотні тисяч гривень. А багато десятків тисяч гривень обов’язкового громадського внеску на ці проекти хто вносив?», – написав юрист.

Таку ж позицію у коментарі LMN озвучив сільський голова.

«Бюджет нашого села складає близько трьох мільйонів. Є дуже багато процесів, які по-іншому ніяк владнати не можна. Наприклад, ремонт дороги. Ну нема в нас мільйонних надходжень з обласного бюджету, аби зробити її повноцінно. А так закупили за готівку щебеню, засипали ями і вже краще. Не можемо ми поки робити такі речі в інший спосіб. Чи це правильно? Не знаю. Але хочеться зробити щось для громади. То би хіба сидів, нічого не робив, і може б тоді вгодив. У селі за останні кілька років зроблено дуже багато», – зазначив  LMN Олег Миколайович.

Публікацію у мережі зарплат сільський голова пов’язує з певними політичними інтригами напередодні місцевих виборів.

«За моє преміювання голосували усі депутати, а потім нібито почали говорити, що не голосували. Пан Богдан, який опублікував інформацію у мережі, є теж депутатом. У нас є певний конфлікт. У центрі села стоїть старезна хата. Ми хочемо її знести, а Богдан Безноскович, видно, бачить в тому якийсь інтерес і не дає», – каже голова.

Фото: соціальні мережі.

Відео