Грибовецьке сміттєзвалище: активну громаду обізвали “сільськими рагулями” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Грибовецьке сміттєзвалище: активну громаду обізвали “сільськими рагулями”
12 Грудня, 15:14

Грибовецьке сміттєзвалище: активну громаду обізвали “сільськими рагулями”

Віра Потічна

В селі Малехів Жовківського району – бунт. Люди обурилися – їхню думку щодо подальшої долі найбільшого сміттєзвалища в Україні ігнорують. Чиновники не показують проекту рекультивації звалища.

«Люди не знають, чого вже чекати від того проекту. Що під ним криється, чого його так приховують. За півроку закінчується договір з Львівською ОДА. Вона кілька років вирішувала питання сміття у Львові. У червні ним знову займатиметься міськрада. Що вона робитиме з відходами, куди буде їх возити? Можливо, під виглядом плану рекультивації на полігон в Грибовичах і далі вивозитимуть непотріб. Сміттям будуть рекультивувати сміття? Того люди й бояться», – пояснює Ігор Муравський, депутат Жовківської райради та еколог, який займається питанням «Грибовицького сміттєзвалища».

До сьогодні на проблему Грибович із держбюджету вже було витрачено близько 80 млн грн. А суттєвих робіт на звалищі, за словами Муравського, не відбулось.

«Там можна було би хоч щось почати до сих пір робити за ці гроші. Хоча б глину завезти на рекультивацію. Навести лад і врегулювати ситуацію з витоками небезпечних інфільтратів, які й досі отруюють криниці місцевим. Але ж ні, робота чиновників, які відповідальні за звалище, нагадує лише пусте відмивання грошей. Дій ніяких», – додає Муравський.

Вчора в Малехові мали відбутися громадські слухання. Місцеві мешканці разом із чиновниками ЛКП «Збиранка», ЛКП «Зелене місто», фахівціями Міністерства екології, харківського Інституту проектування «Діпрокомунбуд» мали обговорити проект рекультивації. Але людей розізлило, що до моменту самого обговорення не був наданий для ознайомлення громади проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

«Для того, щоб громада могла внести правки, зауваження чи вимоги в письмовому вигляді, як передбачає закон. Це ж нам жити в подальшому з тим звалищем. Але наша думка, виходить, нікому не цікава. Люди обурились, демонстративно проігнорували слухання. Ніхто із місцевих мешканців не зайшов в приміщення, окрім сільського голови, секретаря і юриста. Хтось із львівської міської ради в спину нам ще й крикнув «сільські рагулі», – каже місцевий мешканець Андрій. – Гроші відмивають, де тільки можуть. Ходять чутки, що за основу взято проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища 2013 року, розробленого “Гірхімпромом”. А фірма «Еджіс», яка до сих пір працювала і отримала вже 600 тисяч євро, просто відсторонена».

Оскільки місцеві мешканці не брали участі у голосуваннях під час засідання, слухання мають бути визнані як такі, що не відбулись.

Відео