Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Хочется послать их сосать родные смерички», – архієпископ Московського партріархату про прихильників святкування Різдва 25 грудня
12 Грудня, 13:51

«Хочется послать их сосать родные смерички», – архієпископ Московського партріархату про прихильників святкування Різдва 25 грудня

29 листопада активісти Української Галицької Партії збирали у Почаєві підписи до голів ПЦУ та УГКЦ із закликом розглянути спільний перехід на сучасний григоріанський календар та святкування Різдва зі світом 25 грудня. Такі кампанії відбуваються по всій Галичині  з початку листопада.

Згодом активісти дізналися, що ректор Почаївської семінарії Російської православної Церкви в Україні (РПЦвУ) архієпископ Шумський Іов (Смакоуз) розмістив у Фейсбуці таке повідомлення:

«…слышал после всенощной, что там какая-то «партия гуцулов» агитировала, чтобы у нас все было не так, как у москалей… Хочется послать их по-доброму на их родные полонины сосать родные смерички та в трембиты дуть…»

otets-4

Представники Української Галицької Партії обурилися таким коментарем. Сьогодні, 12 грудня, Ірина Моряк звернулась із відповідною заявою до Нацполіції та Прокуратури.

“Це розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі та ненависті, це приниження національної честі та гідності, це образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, – коментує голова політради Української Галицької Партії Ірина Моряк. – Наша акція – була мирною і ми нікого ні до чого не примушували. Висловлювання ректора духовної семінарії – неприпустимі.”

Ірина Моряк також їздила у Почаїв 29 листопада для збору підписів. Каже, місцеві жителі радо ішли на контакт з представниками УГП, долучалися до обговорення.

Очільниця УГП надіслала лист і до Міністерства культури, молоді та спорту України, аби вони звернулися до суду щодо припинення діяльності Почаївської семінарії Російської православної Церкви в Україні (РПЦвУ) як такої.

Зазначимо, що після кількох публікацій місцевих медіа про цей інцидент допис архієпископа зник зі сторінки.

Нагадаємо, Українська Галицька Партія ініціювала збір підписів до очільників українських церков, аби вони розглянули можливість переходу святкування Різдва на 25 грудня. Уже зібрано понад 30 тисяч підписів. Прихильники святкувати Різдво зі світом можуть поставити свій підпис тут  – https://bit.ly/2OlfA9O

Фото: із FB-сторінки архієпископа Шумського Іова

Схожі новини