Як врятувати комунальну сферу в умовах війни: роз’яснення від Асоціації міст України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Як врятувати комунальну сферу в умовах війни: роз’яснення від Асоціації міст України
12 Травня, 17:39

Як врятувати комунальну сферу в умовах війни: роз’яснення від Асоціації міст України

Якщо зараз значно впаде рівень оплати за житлово-комунальні послуги, то у певний момент підприємства не зможуть їх надавати через брак фінансового ресурсу. Про це заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За його словами, щоб не допустити цього АМУ пропонує низку законодавчих дій та відповідних урядових рішень:

Перший крок – списання боргів комунальних підприємств, щоб вони змогли зробити таке списання для людей.

«Ми маємо успішну практику таких рішень: минулого року був підписаний меморандум між центральною владою і Асоціацією міст України, за яким різницю в тарифах в обсязі 22 млрд грн було списано, що дозволило не підвищувати ціну на газ», – пояснює Слобожан.

Другий крок – спрямування цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку сфери комунального господарства.

«Такий підхід дозволить комунальним підприємствам не підвищувати вартість своїх послуг до економічно обґрунтованої, адже певним чином їх збитки компенсуватиме держава», – додає він.

Третій крок – міжурядові угоди в рамках президентської програми відновлення населених пунктів.

«АМУ вже безпосередньо бере в ній участь: налагоджує зв’язки між українськими та європейськими муніципалітетами для надання матеріально-технічної підтримки (платформа Cities4Cities), працює з різноманітними донорськими організаціями для поставки в населені пункти обладнання для відновлення пошкоджених об’єктів комунальної інфраструктури», – аргументує Олександр Слобожан.

Четвертий крок – податкові преференції для комунальних підприємств, оскільки вони також є платниками податків.

«У перший місяць війни центральна влада надала серйозні податкові пільги для бізнесу незалежно від місця розташування (АМУ не підтримувала такий крок через  ризик суттєвого зменшення надходжень до місцевих бюджетів), а комунальні підприємства їх не отримали, хоча працюють, надаючи відповідні послуги людям», – підсумував він.

На переконання виконавчого директора АМУ, ці чотири кроки дозволять досягти двох стратегічних цілей: забезпечення надання якісних послуг громадянам та недопущення зростання тарифів на ці послуги у складний період.

 

Відео