Кров та ратиці: мешканці села Боянець викидають рештки тварин просто біля річки(Фото 18+) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кров та ратиці: мешканці села Боянець викидають рештки тварин просто біля річки(Фото 18+)
24 Січня, 14:33
logo-black

Кров та ратиці: мешканці села Боянець викидають рештки тварин просто біля річки(Фото 18+)

Антоніна Скляренко

50 тонн тваринних решток – стільки в місяць викидають мешканці села Боянець Жовківського району в урочище Станіслівка. На численні звернення та прохання екологів не реагують.

«У Боянці місцеві займаються забоєм тварин, з того живуть. Закупляють худобу по селах, а потім у себе в дворах б’ють. Іноді один такий господар 15-17 тварин за день вбиває. М’ясо везуть на львівські ринки продавати. А рештки – кістки, шкіру та роги, не заморочуючись,  за кілька кілометрів від хати викидають – в урочище Станіславівка. Мені подзвонили самі мешканці Боянця, які не працюють на бойнях. Жаліються, що вода в криницях стала геть непридатною для пиття, люди хворіють частіше. Виїхав на місце і мало не очманів. До такого свинства і байдужості не був готовий. Виритий один величезний котлован на 50 метрів. Хтось викидає рештки туди, а хтось не довозить і просто під ноги сипле», – розповідає депутат Жовківської райради та еколог Ігор Муравський.

Він вже два роки займається цією проблемою. Писав звернення в різні інстанції, викликав поліцію. Та результату нема.

За приблизними підрахунками, зараз в урочище вивозять понад півсотні тонн відходів в місяць.

«Мали б централізовано на жовківську філію ДП «Укрветсанзавод» вивозити. Але річ в тім, що власники боєнь не мають належних документів та права забивати тварин. Не мають довідок, чи здорові вони. Тому на утилізацію не везуть. Лише 2-3 підприємці, які офіційно працюють, утилізовують правильно, а решта з півсотні – ось таким чином. Нікого не обходить ні екологія, ні стан річки. Кров та рештки вбитих тварин потрапляють в річку Свиня, вона за 150 метрів від того звалища. А Свиня впадає у річку Рата. Тут влітку купаються діти. Хвороби гарантовані,» – додає Муравський.

За несанкціонований вивіз решток тварин на місцеву сільську раду вже кілька разів накладали штраф. Але сума була незначна.

«Заплатили пару копійок і навіть не відчули. Люди несвідомі того, що самі себе вбивають. Важко оцінити об’єми відходів, але це десятки тисяч тонн на рік. Там запах просто нестерпний. Всі ці рештки дикі тварини та птахи розтягують. І хай після цього всього не поширюються скази та африканська чума. Люди ж самі це провокують», – каже еколог.

  • 0
  • 2601
Відео