Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Легальна зброя на Львівщині: скільки, для кого і як стати її власником
18 Лютого, 18:39
logo-black

Легальна зброя на Львівщині: скільки, для кого і як стати її власником

Майже 70 тисяч одиниць легальної зброї зареєстровано на Львівщині станом на лютий 2022 року. Суттєвого зростання кількості покупок громадянами зброї упродовж двох останніх місяців та з початку військових дій на сході України не спостерігається. Про це Львівську мануфактуру новин повідомили в управлінні Національної поліції у Львівській області.

«Зазначимо, що станом на 15.02.2022 року на обліку перебуває 41 540 власників мисливської вогнепальної зброї, які мають у власності 53 873 одиниці зброї, а також 13 622 власники пристроїв на гумові кулі та у них 13 898 одиниць таких пристроїв», — коментує пресслужба поліції.

Як купували, так і купують

Правоохоронці запевняють, що суттєвого зростання кількості легальної зброї за останні місяці вони не фіксують. Підтверджують це й власники магазинів зброї.

«Конкретно в нашому магазині попит на зброю не зріс за останні роки. Найбільший ажіотаж востаннє був у 2014 році», — каже Захар Служалий, власник магазину зброї у Львові.

З його слів, їх покупці — це переважно чоловіки старші 30 років. Однак вони купують зброю не лише для себе, але й для своїх дружин з міркувань самозахисту.

 

Яка зброя найпопулярніша?

Кожен вид зброї має своє цільове призначення. Чоловік стверджує, що її можна порівняти з автомобілем. Тому не можна стверджувати, що окремий вид броні є популярніший за інший. Наприклад, для полювання застосовується гладкоствольна зброя, що містить артилерійські системи. На довші відстані використовують нарізну рушницю, а для самооборони найкращою вважають помпову.

Ціни на зброю дуже різні. Вони залежать від виду зброї, країни виробника та матеріалу руків’я. Наприклад, вартість пневматичної зброї коливається в межах 990-4600 грн, нарізної – 12300-157500 грн, гладкоствольної – 2200-93600 грн. Чимало коштів доведеться витратити на сейф та патрони.

 

Як отримати зброю?

Згідно законодавства, з 18-річного віку будь-який громадянин України може володіти пневматичною зброєю, з 21 року гладкоствольною мисливською зброєю, а з 25-ти — нарізною.

Для цього треба:

  • пройти спеціальні курси правил поводження зі зброєю та отримати відповідну довідку;
  • написати заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї (на ім’я керівника органу поліції) за місцем проживання заявника;
  • зробити медичну довідку (форма № 127/о);
  • отримати довідку про відсутність судимості;
  • заповнити картку-заяву;
  • придбати зброю і сейф.

Після отримання дозволу на придбання зброї, термін його дії становить 3 місяці. Протягом 10 днів її необхідно зареєструвати у дозвільній системі, звернувшись до відповідного органу поліції, після чого власнику видається дозвіл на право носіння та зберігання зброї. Термін дії такого дозволу становить 3 роки, по тому документ необхідно поновлювати.

 

Міністр хоче закон про зброю

Додамо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що виступає за ухвалення закону, який регулюватиме обіг зброї.

«Зброя повинна бути легалізована, описано, хто яку вогнепальну зброю повинен мати. Люди повинні мати право на зберігання — не носіння —короткого ствола, у багатьох країнах це є, і це підвищує безпеку громадянина, допомагає правоохоронним органам, зменшує злочинність, це точно», — сказав він в інтерв’ю РБК-Україна.

Схожі новини