“Львівське представництво у Верховній Раді буде суттєво іншим”, – політолог | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Львівське представництво у Верховній Раді буде суттєво іншим”, – політолог
23 Липня, 15:28
logo-black

“Львівське представництво у Верховній Раді буде суттєво іншим”, – політолог

 

Дмитро Гнатій

 

27 народних депутатів представлятимуть Львівщину у Верховній Раді нового скликання. 15 із них пройшли за партійними списками, 12 – мажоритарники.

За списком “Європейської Солідарності” проходять голова ВРУ Андрій Парубій та викладачка ЛНУ імені Івана Франка, співачка Софія Федина, колишній голова ЛОДА Олега Синютка, перший віце-прем’єр Степан Кубів та а нардеп Микола Величкович.

За списком “Слуги народу” – політолог Святослав Юраш, екс-мер Рави-Руської Ірина Верещук, адвокат Євген Петруняк, керівник виборчого штабу «Слуги» на Львівщині Ростислав Тістик, директор ТОВ “КарпатбудДевелопмент” Остап Шипайло.

За списком “Опозиційної платформи – За життя” – нардеп Тарас Козак і проректор Львівського медичного інституту Юрій Загородній.

За списком “Голосу” – ексголова Української Галицької партії, пластун Роман Лозинський. За списком «Батьківщини» – голова обласної партійної організації Михайло Цимбалюк.

Вже точно відомо, що у мажоритарних округах перемогли нардеп Микола Княжицький, генеральний директор АТ “Троттола” Ярослав Рущишин, нардеп Ярослав Дубневич, підприємець Юрій Камельчук.

Підрахунок на інших округах іще триває. Там мають шанс перемогти заступник директора з економічних питань ПП “Корбіз” Галина Васильченко, голова ГО “Кращий Сихів” Наталія Піпа, заступник директора з будівництва ТОВ “Буд Інвест Ком” Орест Саламаха, мер Яворова Павло Бакунець, нардепи Тарас Батенко, Андрій Кіт, Ярослав Лопушанський та Михайло Бондар.

“Ми отримали новий депутатський “десант” у парламенті від Львівщини, – каже LMN політолог Олексій Роговик. – Із точки зору статистики майже нічого не змінилося. Було 29, тепер – 27. Із політичної ж точки зору львівське представництво буде суттєво іншим. По-перше, воно оновиться на понад 70%, адже згідно останніх даних, лише 8 з 29 чинних нардепів знову представлятимуть Львівську область. По-друге, суттєво зміниться партійна приналежність депутатів. У попередньому скликанні Львівщину представляли по 7 депутатів від “БПП”, “Народного фронту” та “Самопомочі”, 5 позафракційних, 2 депутати “Опозиційного блоку” і 1 з “Радикальної партії”. Цього разу, швидше за все, по 8-9 депутатів представлятимуть “Європейську солідарність” – екс-“БПП” та “Слугу народу”, 5 представників матиме “Голос”, 2 депутати «За життя» та 1 від “Самопомочі”. Можливо, декілька залишаться позафракційними. Як бачимо, “Народний фронт” та “Радикальна партія” у цьому скликанні не представлятимуть Львівщину, до мінімуму впало представництво від «Самопомочі». Ці три партії не пройшли до парламенту. Лідерство з їх рух перехопили “Слуга народу”, “ЄС” та “Голос”. Видається, що міжфракційна група Львівщини у новому скликанні буде створена. Її ефективність залежатиме від конструктивності взаємодії фракцій у парламенті, адже, швидше за все, нас очікує або монобільшість, або коаліція за участі “Слуга народу” та “Голосу”. Це буде впливати на співпрацю депутатів”.

Нагадаємо, у 8-му скликанні Верховної Ради України Львівщину представляло 29 нардепів: Андрій Антонищак, Ігор Гринів, Богдан та Ярослав Дубневичі, Андрій Кіт, Андрій Лопушанський, Оксана Юринець – “БПП”, Тарас Батенко – позафракційний, Олег Березюк, Любомир Зубач, Олег Лаврик, Ірина Подоляк, Лев Підлісецький, Руслан Сидорович – “Самопоміч”, Михайло Бондар, Ігор Васюник, Микола Кадикало, Микола Величкович, Наталія Кацер-Бучковська, Андрій Парубій, Михайло Хміль – “Народний фронт”, Юрій-Богдан Шухевич – “Радикальна партія Олега Ляшка”, Тарас Козак, Ігор Шурма – “Опозиційний блок”, Ганна Гопко, Дмитро Добродомов, Богдан Матківський, Олег Мусій, Володимир Парасюк – позафракційні.

 

Фото: з відкритих інтернет джерел

Відео