Львівського футболіста звинувачують у масштабному шахрайстві з житлом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівського футболіста звинувачують у масштабному шахрайстві з житлом
27 Липня, 18:37

Львівського футболіста звинувачують у масштабному шахрайстві з житлом

Львівського футболіста Ігоря Северенчука звинувачують у шахрайстві із продажем квартир. Чоловік каже, що він посередник між забудовником і клієнтом. Таким чином отримує гроші за квартиру і згодом перестає відповідати на дзвінки.

Про один із таких інцидентів zaxid.net розповів львів’янин Олександр Безик, який втратив через шахрайські дії Северенчука понад 400 тис. грн.

Півтора роки тому Олександр Безик почав шукати квартиру у новобудові. Діяв стандартно планом – спілкувався з маклерами, виїжджав на місце будівництва, перевіряв інформацію про забудовників. Одного дня йому зателефонувала ріелторка і запропонувала придбати квартиру через посередника – Ігоря Северенчука. Мовляв, чоловік перепродасть квартиру, яку уже купив у новобудові. Така практика в галузі нерухомості доволі поширена, тому Олександр погодився зустрітись із посередником.

«Ми зустрілися і людина розповіла, що він пропонує квартиру у житловому комплексі «Парус Smart» на вулиці Трускавецькій. На той момент будівництво було на рівні котловану. Ігор розповів, що має з батьком цегельний завод у селі Солова, що на Золочівщині, і вони постачають на це будівництво цеглу. За будматеріали з ними розраховуються квартирами, які вони потім перепродають», – розповів Олександр Безик.

Квартира, яку запропонував Ігор Северенчук ідеально підійшла його клієнту – однокімнатна площею 44,9 м² за 449 тис. грн. Недовго думаючи, Олександр Безик погодився на цю пропозицію.

«Перед тим, як підписувати якісь документи, я з’їздив на цегельний завод і дізнався, що справді його батько Ярослав Северенчук у них працює і вони дійсно іноді отримують квартири в бартер за постачання цегли. Також подзвонив у компанію «Парус Девеломпент» і вони теж підтвердили, що іноді розраховуються за будматеріали з цегельним заводом квартирами. Тому не сумнівався, що все буде добре. Тому ми поїхали до нотаріуса та підписали попередній договір купівлі-продажу», – розповідає Олександр Безик.

У договорі, укладеному 23 лютого 2018 року вказано, що Ігор Северенчук зобов’язується передати квартиру Олександру Безику не пізніше 23 лютого 2019 року. При цьому Олександр Безик передав Северенчуку 419 тис. грн «забезпечувального платежу», решту грошей чоловік мав віддати уже через рік.

«Будинок довго будувався, з Ігорем ми час від часу додзвонювались, все було гаразд. І як це часто буває, терміни здачі будинку в експлуатацію затримувалися, тому я розумів, що отримаю квартиру пізніше 23 лютого. Тому після завершення дії нашого договору я не мав жодних претензій. Я час від часу телефонував до забудовника, дізнавався, коли квартири будуть готові», – пригадує Олександр Безик.

Коли до здачі будинку в експлуатацію лишились лічені дні Олександр Безик подзвонив Северенчуку, аби домовитись про підписання основного договору купівлі-продажу. На що підприємець відповів, що не зможе передати йому квартиру через проблеми з її придбанням. Після цього Олександр Безик попросив повернути йому гроші, на що отримав прохання почекати.

«Казав, не мав можливості віддати гроші. Попросив почекати до кінця осені. Я запропонував, щоб ми підписали договір, що нібито він взяв позичку на цю суму і зобов’язується її мені повернути. Він відмовився поручитись чи дати якусь заставу. І тоді я зрозумів, що сенсу підписувати такий договір не було, бо маю справу з шахраєм», – розповідає Олександр Безик.

Чоловік одразу написав заяву у поліцію, а від слідчих дізнався, що на ім’я Ігоря Северенчука уже є кілька подібних заяв про шахрайство. Журналістам не вдалось наразі отримати детальнішу інформацію про всі ці випадки.

Про те, що Ігор Северенчук ніколи і не планував передавати квартиру Олександру Безику, свідчить і той факт, що ця квартира уже була продана іншій людині. Про це йдеться у відповіді ТОВ «Укр-єврос-сервіс», що займається будівництвом ЖК «Парус Smart» на запит Олександра Безика.

Цікаво і те, що цегельний завод, яким володіє Ігор Северенчук разом з батьком, припинив працювати ще весною 2018 року, тобто за кілька місяців після підписання договору з Олександром Базиком. При цьому закрився завод зі скандалом, адже, повідомляли ЗМІ, працівникам не виплатили зарплат за кілька місяців.

За кожен з інцидентів шахрайства Ігорю Северенчуку загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років. Суд також має зобов’язати шахрая виплатити компенсацію клієнтам.

Ігор Северенчук ніколи не був засуджений та не фігурував у кримінальних провадженнях – принаймні у відкритих реєстрах такої інформації про нього немає. З дитинства займався футболом, є вихованцем ФК «Карпати», але за головну команду ніколи не грав.

Журналісти зателефонував Ігорю Северенчуку за номером, за яким він спілкувався із своїми клієнтами та ріелторами. Під час розмови він заперечив, що фігурує у кримінальних провадженнях щодо шахрайства з квартирами. Пізніше також заперечив, що є Ігорем Северенчуком.

«Це не я. Ви не туди попали», – сказав.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 949
Відео