Львівський апеляційний суд підтримав позов дружини загиблого захисника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський апеляційний суд підтримав позов дружини загиблого захисника
17 Серпня, 10:04

Львівський апеляційний суд підтримав позов дружини загиблого захисника

Львівський апеляційний суд задовільнив скаргу вдови військовослужбовця і скасував рішення Пустомитівського районного суду Львівської області.

Відповідно до матеріалів справи, жінка звернулася до суду з заявою, в якій просила встановити юридичний факт загибелі її 34-річного чоловіка, при виконанні військового обов’язку 5 вересня 2014 року, поблизу населеного пункту Цвітні Піски Слов’яносербського району Луганської області, внаслідок збройної агресії росії проти України.

«Рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 13 травня 2019 року було відмовлено у задоволенні заяви, не погоджуючись із яким, позивачка оскаржила його в суді апеляційної інстанції. Вказувала на те, що загибель її чоловіка не є загальновідомим фактом, як зазначив суд першої інстанції, а тому потребувала встановлення юридичного факту в судовому порядку, оскільки від цього залежить зміна її особистих чи майнових прав», – йдеться в повідомленні Львівського апеляційного суду.

Судді апеляційного суду, враховуючи те, що встановлення юридичного факту смерті чоловіка позивачки можливе лише в суді, вирішили, що заява вдови є обґрунтованою та підлягає задоволенню. Тож колегія суддів постановила задовольнити апеляційну скаргу позивачки, а рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким заяву задовольнити та встановити юридичний факт загибелі чоловіка, при виконанні обов’язку військової служби.

Відео