Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Медики закликають жінок пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози
04 Жовтня, 16:14

Медики закликають жінок пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози

У понеділок, 7 жовтня, по всій області розпочинається двотижнева акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Відтак, мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження, аби попередити ці захворювання, повідомляє пресслужба ЛОДА.

«При виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди», – розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру Олег Дуда розповів, що у області працюють 7 скринінгових центрів.

«Там жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час», – каже Олег Дуда.

За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років, на рак грудної залози із 45 років.

Інформаційну кампанію проведуть й у театральному середовищі – акцію популяризують заньківчани.

«Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись»,  – наголосив генеральний директор та художній керівник  Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Додамо, скринінгові центри є у Дрогобичі, Стрию, Самборі, Червонограді і три у Львові – міський і два обласні.

Фото: ілюстративне (УНІАН).

Схожі новини