Меркель пояснила чому тремтіла на зустрічі з Зеленським | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Меркель пояснила чому тремтіла на зустрічі з Зеленським
18 Червня, 21:13

Меркель пояснила чому тремтіла на зустрічі з Зеленським

Президент України Володимир Зеленський сьогодні перебуває з офіційним візитом у Берліні. Увагу журналістів привернули не лише заяви лідерів України та ФРН, але й стан канцлера Німеччини Ангели Меркель.

 

65-річна канцлерка Німеччини Ангела Меркель виглядала нездоровою, коли зустріла президента України Володимира Зеленського у Берліні: її тіло помітно тремтіло та похитувалося.

Про це, як передає “Європейська правда”, пише AP.

«Інцидент стався у вівторок вдень, коли в спекотну погоду вони стояли біля офісу Меркель, а військовий оркестр грав національні гімни. Меркель склала руки перед собою, коли німецький гімн почав грати і, здавалося, не могла втримати своє тіло від тремтіння. Після гімнів Меркель виглядала краще, швидко зайшла червоною доріжкою із Зеленським у будівлю, зупиняючись, щоб привітати військовий оркестр», – йдеться у матеріалі.

Меркель пояснила свій не надто здоровий стан.

«Відтоді я випила принаймні три склянки води – я, очевидно, потребувала цього, тому зараз я почуваюся дуже добре», – сказала вона.

 

На спільній прес-конференції Меркель та Зеленський розповіли про підсумки двосторонньої зустрічі.

«Для мене найголовніше питання – припинення війни. Обговорювалися дати після парламентських виборів в Україні. Але я хочу, щоб ця зустріч відбулася терміново, тому перша робоча зустріч відбудеться в липні.

 

Я знаю про заклики окремих політиків та представників великого бізнесу Німеччини щодо необхідності скасування санкцій та відновлення ділової активності з Росією. Хочу звернутися зараз до них… ми не починали цю війну, але ми мріємо і боремося за її завершення щодня. Ми не хочемо, щоб від санкцій страждали наші європейські партнери, але це єдиний безкровний шлях до відновлення миру на континенті і він має бути пройдений до самого кінця. Тих, хто агітує за скасування санкцій, закликаю побувати на Донбасі і пересвідчитися скільки лиха принесла українцям ця війна. Подивіться на Крим, який з туристичного краю та природної перлини перетворився на реальний військовий табір», – сказав Зеленський.

Меркель підтримує проведення «нормандської» зустрічі якнайшвидше.

«Ми готові, я, як і президент Макрон готова, і шукаємо якомога швидку можливість зустрітися», – сказала канцлерка.

Лідери держав прокоментували і суперечливе «газове питання».

«Що стосується ризиків… У нас закінчується контракт у кінці цього року. Але зараз ми ведемо перемови. І я думаю, що найближчим часом наші групи сядуть, і я впевнений, що ми домовимось, і ніхто Україні не буде, вибачте за такі слова, викручувати руки. Не секрет, що наші позиції щодо проекту “Північний потік-2” є діаметрально протилежними. У той же час ми вдячні за готовність до предметного діалогу з боку Німеччини з цього непростого питання», – сказав Зеленський.

Меркель конкретно не відповіла Зеленському.

«Я постійно говорила російському президенту, що для мене питання транзиту газу через Україну має дуже важливе значення. Президент Путін мене завжди запевняв, що він знає про це», – сказала вона.

 

Також Зеленський зустрівся з главою німецького Бундестагу Вольфгангом Шойбле.

«Ми починаємо відбудову Донбасу вже зараз. І тут Європа може допомогти. Нам потрібно відновлювати школи, дитсадки, просто дороги, яких немає. Обмін людей хоча б 10 на 10 чи 15 на 15 міг би показати бажання іншої сторони почати процес деескалації», – цитує Зеленського Адміністрація президента України.

Шойбле, у свою чергу, підтримав збереження санкцій проти РФ.

«Надзвичайно позитивна зустріч президента Зеленського з головою Бундестагу Вольфгангом Шойбле, який зазначив: санкції проти Росії повинні бути продовжені до тих пір, поки Кремль не припинить війну на сході України», – написав посол України в Німеччині Андрій Мельник у Twitter.

 

Зеленський зустрівся і з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром.

Президенти обговорювали Нормандський формат і звільнення затриманих українських моряків.

 

Тим часом, представники окупаційних адміністрацій Росії на Донбасі висловили невдоволення заявами Зеленського у Парижі.

«Ми дуже розчаровані, що Володимир Зеленський говорить, як екс-президент Петро Порошенко, хотілося б побачити відмінності, але на жаль. Його відмова від прямого діалогу з республіками Донбасу – яскраве свідчення недалекоглядної політики нової влади України. Я переконаний, що коли-небудь він (Зеленський) усвідомить, що, не змінивши підходи, не можна домогтися змін», – заявив голова окупаційної адміністрації у Донецьку Денис Пушилін.

 

«Новий президент України черговою своєю заявою підтверджує, що його політика не відрізнятиметься від п’ятирічного правління Порошенко. Його відмова від прямого діалогу з “ДНР і ЛНР” демонструє, що українська влада і не збиралися нічого міняти. Тема миру Зеленським була використана лише як гасло передвиборної кампанії. Сподіваюся, що колись він усвідомить, що в його руках була унікальна можливість все змінити, і він буде шкодувати, що нічого не змінив», – додав голова окупаційної адміністрації у Луганську Леонід Пасічник.

 

Фото: EPA/UPG

Відео