На Львівщині побільшало сказу: лисиць треба відстрілювати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині побільшало сказу: лисиць треба відстрілювати
04 Лютого, 14:44
logo-black

На Львівщині побільшало сказу: лисиць треба відстрілювати

Юлія Швидко

З 30 січня мешканка села Петричі Буського району знаходиться у районній лікарні – її покусав домашній кіт. Виявилося, що тварина була хворою на сказ. Жінка помітила, що напередодні кіт поводиться агресивно. Коли напав на власницю, його знищили. Господиню госпіталізували. У лікарні їй призначили повний курс антирабічних щеплень.

З початку року у Буському районі п’ятеро людей постраждали від укусів тварин, хворих на сказ. Серед потерпілих – одна дитина. Торік за аналогічний період у районну лікарню було лише 2 звернення.

Цього року через сказ у селі Оселя на Яворівщині ввели карантин. Недугу підхопив собака, який сидів у вольєрі. А отця Івана із села Стрілковичі на Самбірщині вкусив його власний кіт. Тварина завжди була мирна, лащилася до свого господаря. Та на днях раптом накинулася на нього і покусала.

З кожним роком скажених тварин все більшає, зазначають львівські ветеринари. Найчастіше люди заражаються від котів, собак, борсуків та єнотів.

«Основним джерелом сказу є дикі лисиці. Вони розносять інфекцію серед інших хижаків-м’ясоїдів. Нападають одна на одну, передають сказ, – каже LMN завідувач кафедри епізоотології Львівського університету ветеринарної медицини Богдан Куртяк. – У дикій природі на тисячу гектарів має припадати одна-півтори лисиці. Якщо суха осінь, то багато мишей. Лисиці мають що їсти. У них інтенсивно народжуються дитинчата. Тоді на тисячу гектарів виходить дві-дві з половиною тварини. Аби уникнути епідемії сказу, державні служби їх мають відстрілювати. В Україні на кордонах з країнами Євросоюзу ветслужба вакцинує тварин – кидають корм з вакциною з літака. Органи місцевого самоврядування мають подбати, аби не було бродячих тварин. Чиновники повинні закладати кошти на притулки для них».

Господарі домашніх тварин можуть помітити, коли їх улюбленці підхопили сказ, стверджує науковець.

«У міста такі випадки – рідкість, бо тварини живуть у квартирах. У села собаки-коти живуть на вулиці. Двір часто буває необгороджений. Заражена лисиця заходить на обійстя, починається боротьба. Кошенята та песики народжуються у сараї на сіні. Можуть заразитися від мишей, – веде далі Богдан Куртяк. – Тварина зі сказом стає неадекватною – надто агресивною чи депресивною. У неї з’являється гідробоязнь».

Відео