На освячення пам’ятної дошки Володимиру Топію з’їхалося понад 300 гостей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На освячення пам’ятної дошки Володимиру Топію з’їхалося понад 300 гостей
09 Травня, 17:35
logo-black

На освячення пам’ятної дошки Володимиру Топію з’їхалося понад 300 гостей

Юлія Швидко

Вчора у селі Вишня Городоцького району відкрили та освятили пам’ятну дошку загиблому майданівцю Володимиру Топію. Її встановили до дня народження Героя Небесної Сотні – 26 квітня.

«Традицію вшанування Героїв Майдану у їх дні народження запровадив Музей визвольної боротьби України, що знаходиться у Львові. Торік у себе працівники Музею проводили такі святкування. Цього року вирішили їх організувати на малій батьківщині кожного Героя. До нас звернулася вдова Володимира Топія Леся Снаніславівна із запитанням, чи погодимося прийняти гостей. Звичайно, ми були лише за. З колективом порадилися і вирішили, що треба встановити пам’ятну дошку Герою. У нас уже стоїть одна – нею вшанували Героя Володимира Жеребного, який теж загинув на Майдані. Над дошкою для Володимира Топія працювали майже місяць», – розповідає LMN директор Вишнянського коледжу Львівського національного аграрного університету Андрій Вантух.

На урочистості зійшлося понад 300 гостей. Серед них були чиновники з Городка та Мостиськ, ректор Львівського національного аграрного університету Володимир Снітинський, працівники коледжу, родичі Володимира Топія. Освячували дошку священики з трьох парафій. Також у честь пам’яті Героя влаштували концерт-реквієм.

У Топія залишилися дружина Леся, двоє дітей – донька Оксана та син Руслан, двоє онуків. Похований Герой на місцевому цвинтарі у Судовій Вишні на Мостищині.

«Топій там народився. Рідним заповів: якщо помре, поховати на цвинтарі біля батьків. Так і зробили. Хоча багато років він проживав у селі Вишня Городоцького  району. У свій час навчався на заочному відділенні у нашому коледжі, згодом влаштувався до нас водієм. Його дружина працює в коледжі викладачкою», – додає Андрій Вантух.

З 24 грудня 2013 року Володимир Топій був у 12-й Сотні. На Майдан поїхав з колишнім сусідом, рудківчанином Володимиром Жеребним, поруч стояли на барикадах. 18 лютого 2014 року загинув у підпаленому Будинку профспілок у Києві. Перед смертю зателефонував дружині. Вона просила його втікати до Михайлівського собору, але він не послухав. Син деякий час шукав батька по лікарнях та моргах. Ідентифікував його завдяки експертизі ДНК.

Фото: Facebook

Відео