На Самбірщині близько 100 школярів ходять до школи пішки майже 5 кілометрів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині близько 100 школярів ходять до школи пішки майже 5 кілометрів
09 Жовтня, 15:40
logo-black

На Самбірщині близько 100 школярів ходять до школи пішки майже 5 кілометрів

На Самбірщині школярі Боберківського закладу середньої освіти I-III ступенів вже майже місяць добираються до школи пішки, долаючи 4.5 км. Школярик, який надали школі 3 роки тому, не їздить через поганий технічний стан. Автобус постійно ламався, а одного разу навіть спалахнув, коли віз дітей.

 

Як повідомила в коментарі LMN жителька села Боберка, багатодітна мама Ольга Славич, школярик вчергове стоїть на ремонті, тому її шестеро дітей щодня мусять долати шлях до школи пішки.

Не всі батьки школярів мають машину, коли на дворі падає дощ, дорослі не пускають своїх дітей долати пішки довгий шлях. На що батькам погрожують викликати соціальну службу за погане відвідування школи.

«Школярик дали 3 роки тому, але з ним були постійні проблеми. То бензину не вистачало на 2 рейси, то було діло загорівся під час руху. Тепер от зламався. Кажуть, немає запчастин, бо раніше вони постачались з росії. В нашій школі, а вона в селі одна, навчається близько 110 дітей. Хто має машину, возить своїх дітей до школи, але більшість не мають. У мене восьмеро дітей, з яких шестеро мусять щодня у будь-яку погоду, ходити до школи майже 5 км. Але скоро морози. Просимо голову ОТГ надати нам новий школярик», — повідомила Ольга.

За словами старости села, Анатолія Періга, в ОТГ поступили 3 нових автобуси, які мають роздати по селам. І чи дістанеться Боберці новий транспорт поки невідомо.

«Школярик, який нам надали в 2019 році більше ламався, ніж їздив. От і зараз знову в ремонті. Поламалась помпа, але такого зразка запчастин вже не випускають, шукають б/у. Обласна рада надала громаді нові школярики. Голова ОТГ пообіцяв нам віддати автобус, який возив дітей в найбільшу школу ОТГ, що в селі Нижня Яблунька. Натомість тому селу дати новий. Проте це ще не так скоро, транспорт мусять поставити на баланс», — повідомив староста села.

За словами місцевої жительки села, приблизно 5-10 дітей добираються в школу на авто. Інші ж ходять пішки.

Олена Лещенко

Відео