На Старосамбірщині підсипають дороги краденим гравієм | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині підсипають дороги краденим гравієм
27 Травня, 17:04
logo-black

На Старосамбірщині підсипають дороги краденим гравієм

Антоніна Скляренко

У Старосамбірському районі взялися за ремонт доріг. Відновлюють трасу місцевого значення Стрілки – Мшанець. Працює Турківський автодор. Місцеві б’ють на сполох: запевняють, що матеріали для підсипання дороги робітники видобувають у забороненому для цього місці.

«Видобувають на березі річки Мшанка, між селами Мшанець і Бабино, якраз у природозахисній зоні, – каже LMN волонтер «Лісової варти» Іван Платок. – Не зважають, що це період нересту, тиші. Загнали техніку і просто вигортають цей гравій. Руйнують русло річки. А там, напевне, зо 20 років гніздилися червонокнижні лелеки. Єдине місце в регіоні, де їх можна було побачити. Але цього року їх вже нема. А ще там є місце нересту форелі червонокнижної. Та до того нікому немає справи. Переслідується якийсь власний інтерес. Припускаю, що замість того, аби поїхати в кар’єр у Старому Самборі, що за 30 кілометрів звідси, економлять на пальному і копають тут. А гроші просто списуються. У них має бути спецдозвіл на використання надр. Але вони його не мають».

Те, як видобувають гравій біля Мшанця, і яким способом ремонтують дорогу в напрямку села, чоловік зняв на відео та сфотографував.

«Ці люди наносять неабияких збитків річці, кар’єру і довкіллю. Обурює, що й саму дорогу ремонтують із численними порушеннями, – каже Іван Платок. – Насипали того краденого гравію посеред дороги, пройшли сильні дощі – все розмило. Там нема ні канав, ні водовідводів – воді нікуди стікати. Таке враження, що ті роботи якісь аматори проводять або люди, яким абсолютно байдуже до всього», – додає волонтер.

Активісти кажуть, у місці де виявили незаконне видобування гравіє, одночасно натрапили й на несанкціоновані сміттєзвалища. Люди сиплять непотріб просто біля річки, ймовірно сподіваючись, що вона все забере.

Відео