На Турківщині вже впровадили електронні рецепти за програмою “Доступні ліки”. Є деякі нюанси | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Турківщині вже впровадили електронні рецепти за програмою “Доступні ліки”. Є деякі нюанси
02 Квітня, 17:39
logo-black

На Турківщині вже впровадили електронні рецепти за програмою “Доступні ліки”. Є деякі нюанси

Наталія Павлишин

 

На Турківщині розпочався черговий етап реформи охорони здоров’я. Із 1 квітня медикаменти за урядовою програмою «Доступні ліки» відпускаються тільки за електронними рецептами.

Боринська районна лікарня провела ретельну підготовку до впровадження електронного рецепта. Вже 1 квітня її пацієнти одні з найперших в Україні одержали ліки за електронними рецептами.

 

 

«Це добрі зміни. Та вже можу сказати, що виникне низка труднощів. І це не стосується лише Львівщини. Коли відбувалися масові підписання декларацій із лікарями, то багато укладали так: приходив, наприклад, син із паспортами усіх своїх родичів і декларував їх на один номер телефону. Особливо це поширено було в селах. А тепер, коли видають рецепт, то він буде прив’язаний до того номера телефону. Щоб змінювати реєстрацію  на інший номер, потрібно звертатися в Національну службу здоров’я України, бо саме вони будуть повертати аптекам кошти за ліки за цими рецептами», — розповів LMN головний лікар Боринської райлікарні Ігор Маркін.

 

Ще одне, що, на думку Ігоря Маркіна створюватиме деякі незручності, — номер рецепту приходитиме смс-повідомленням на телефон, а це — 16 цифр і ще код. Клієнтами цієї системи є здебільшого старші люди, які не надто «дружать» з мобілками.

 

«А третій не надто добрий чинник полягає в тому, що лікар виписуватиме рецепт уже з відповідною розфасовкою. Спершу можливо було змінювати кількість ліків, а зараз цього не можна буде робити. То пацієнт ходитиме від аптеки до аптеки і шукатиме саме те фасування, що вказане в рецепті. Ми в себе це корелюємо, попередньо звертаючись в аптеку, щоб знати, які фасування і які препарати є в них, щоб відповідно виписувати те, що мають у наявності. В рецепті лікар виписує ліки за діючою речовиною, а не за торговою назвою. І це працює за принципом: один рецепт — один препарат. Якщо є п’ять препаратів, то, відповідно, буде п’ять рецептів», — додав лікар.

 

Також на що варто звернути увагу, за програмою «Доступні ліки» на Львівщині на вчорашній день працювало 66 аптек. Тоді, як 776 аптек працювали з паперовими рецептами. Тобто навіть не 10% аптек уклали угоду Національною службою здоров’я України. Тому далеко не всюди можна буде придбати ліки за цими електронними рецептами.

Переваги цього нововведення більше відчують поки що не пацієнти, а медзаклади і аптеки. Бо моніторинг і звітність відбуватимуться онлайн.

Відео