Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На українських випускників з наступного року чекає ще одне обов’язкове ЗНО
15 Вересня, 10:02

На українських випускників з наступного року чекає ще одне обов’язкове ЗНО

З 2021 року випускників шкіл очікують нововведення: вони обов’язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО, а тривалість іспиту з української мови та літератури планують збільшити зі 180 хвилин до 210.

Про це повідомила заступниця директору Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Раніше обов’язковою була лише ДПА з української мови та літератури, а далі випускник міг вибирати: складати математику чи історію України.

Загалом із наступного року випускники повинні скласти ДПА з чотирьох предметів (раніше було три):

  • з української мови та літератури,
  • математики,
  • історії України/ іноземної мови (на вибір),
  • ще один предмет на вибір.

Також із 2021 року абітурієнтам дозволять складати ЗНО зі 5 предметів (раніше 4). Орієнтовні дати проведення — з 21 травня до 16 липня.

Тривалість іспиту з української мови та літератури складе 210 хвилин (3 години 30 хвилин), замість 180, як було раніше.

Завдання із відкритою відповіддю на іспиті з української мови та літератури планують полегшити, зокрема додати інфографіку, діаграму, таблиці. Крім того, додати бланк Б для завдань із короткою формою відповіді.

У 2019 році тодішня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич попереджала, що ЗНО з математики з 2021 року стане обов’язковим для складання. Основними причинами такого нововведення Гриневич називала те, що кожна людина має володіти базовими математичними навичками, а країни, які планують посилити свій потенціал, як правило, вводять обов’язковий іспит з математики.

Схожі новини