Навіть під час карантину: у Брюховичах продовжує працювати проект сортування сміття | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Навіть під час карантину: у Брюховичах продовжує працювати проект сортування сміття
15 Серпня, 12:06

Навіть під час карантину: у Брюховичах продовжує працювати проект сортування сміття

З 30-го травня відновив роботу проект сортування сміття «Green Life». За визначеним графіком у селищі Брюховичі здійснюється об’їзд обійсть мешканців, які сортують сміття. Учасники проекту окремий вид відходів складають у пакети різного кольору: пластик, папір, органіка, скло та метал.

 

«Участь у проекті є безкоштовною. Долучитися може кожен охочий, хто дбає про довкілля. Партнери проекту Брюховицька селищна рада та соціальна спільнота «Львівська Зелена Ініціатива». Людям у цьому проекті практично нічого не потрібно, як лише правильно сортувати сміття, його вивозом займається спеціальний автомобіль. Який періодично заїжджає у селище та забирає відсортовані відходи. Коли учасники проекту заповнюють пакети відходами, в обмін їм видають набір нових», – розповідають у Брюховичах.

Проект сортування сміття «Green Life» крім Брюхович працює також у Зимноводівській ОТГ, частині мікрорайону Рясне, у Львові та селах Ямельня, Зелів і Ясниська, що на Яворівщині.

Експерти розповіли навіщо потрібно сортувати сміття:

– ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Завдяки сортуванню відходів ми повертаємо цінні ресурси, які містяться у смітті, в нашу економіку – на переробні підприємства.

– КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ
Сортування – це культура. Культура відповідального ставлення до відходів, яка формує наші щоденні звички.

– ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ
Сортуючи відходи, ми суттєво (до 60%) зменшуємо масу відходів, які потрапляють на звалища або сміттєспалювальні заводи.

Експерти зазначають, що метал, який міститься у зіпсованій побутовій техніці, вже є достатнім, щоб покрити наші потреби у цьому матеріалі у всьому світі. І використовуючи цей ресурс, нам не потрібно забирати його у природи. Те саме стосується паперу, коли використовуючи макулатуру, нам не потрібно зрізати дорослі дерева. Не брати пісок, щоб виготовити скло. А викидання відходів у довкілля призводить до справжніх еко-катастроф, Наприклад, до засмічення цілих океанів.

«Багато хто вважає, що сортування – це марна робота, адже в нас немає спеціальних заводів. Якщо говорити про заводи, про які може йти мова, то можна виділити такі підприємства:

  • сміттєпереробні заводи;
  • сміттєсортувальні лінії;
  • переробні заводи.

Сміттєпереробних заводів в Україні немає. Сміттєсортувальних ліній недостатньо, але вони є. А от переробних заводів дуже багато. Всі вони недозавантажені та часто змушені купувати вторсировину за кордоном, наприклад, у Африці.Ці заводи переробляють цінне пакування зі скла, паперу, металів і пластиків. Саме тому вони і називаються переробними», – кажуть експерти.

До речі, із вторсировини виготовляють багато корисного для людей. Зокрема:

      з паперу:
Картонні коробки, папір для книжок, туалетний папір і паперові рушники, ізолюючі матеріали і ущільнювальну суміш для будівництва доріг

  • зі скла:
    Нові пляшки, скловату і, навіть, бруківку або знову пісок, який можна повернути у довкілля.
  • з металу:
    Цвяхи і металевий дріт, велосипедні рами, літаки і багато іншого.
  • з пластику:
    Тканина та одяг, синтепон, лопати, терасна дошка, покрівля, каналізаційні люки, бруківка, дороги.

Щоб приєднатися до проекту, телефонуйте:

  • у Зимноводівській ОТГ – Богдан Тріска (067 755 92 97)
  • у Яворівському районі, Брюховичах та Рясному – Арсен Олійник (097 11 22 33 9)

Спільнота у Фейсбуці: https://www.facebook.com/BryukhovychiGreenLife

Відео