Овочі з мікрохвильової печі корисніші, ніж варені, – Уляна Супрун | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Овочі з мікрохвильової печі корисніші, ніж варені, – Уляна Супрун
27 Лютого, 14:06

Овочі з мікрохвильової печі корисніші, ніж варені, – Уляна Супрун

Міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун стверджує, що люди вірять у різні міфи  про мікрохвильову піч. Один з них — після нагрівання у ній їжа стає менш поживною.

Супрун погодилась, що у мікрохвильовій печі руйнуються багато корисних речовин, особливо в овочах. Однак, це точно не найшкідливіший метод.

“В одному з досліджень вимірювали кількість зруйнованого вітаміну С під час різного впливу тепла: варіння, готування на пару та в мікрохвильовці. Найбільш ефективним методом для збереження вітаміну виявилось пароваріння — руйнувалась лише десята частина. Під час готування в мікрохвильовці — приблизно чверть. Найбільше втратились вітаміни внаслідок варіння — майже половина”, – каже очільниця МОЗ.

Супрун зазначила, що в шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти під час готування в мікрохвильовій печі, аніж просто на плиті.

Попри всі міфи, Супрун все ж розповіла у якому випадку мікрохвильова піч може бути небезпечною.

“Щодо розігрівання їжі в пластиковому посуді в мікрохвильовці — ситуація виглядає інакше. Деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання, – каже. –

Ці речовин пов‘язують з порушеннями роботи ендокринної системи через їх здатність впливати на рівень гормонів — естрогену і тестостерону. Дослідження останніх років показали, що це пов’язане з безпліддям, ожирінням, діабетом і репродуктивними проблемами. Деякі дослідження вказують, що ця речовина збільшує ризики передчасних пологів. Через ці докази в 2012 році у США заборонили використання цього компоненту в дитячих пляшечках та чашках”.

Уляна Супрун радить дотримуватись певних правил при виборі посуду.

Каже, краще використовувати скляний чи керамічний посуд. Якщо користуєтесь пластиком для розігрівання чи вже підігрітої їжі — використовуйте лише призначений для цього пластмасовий посуд. Зазвичай на ньому є відповідне маркування.

Якщо такий посуд має пошкодження — не варто його використовувати. Це стосується старих, подряпаних чи тріснутих контейнерів. В них не тільки не варто розірівати їжу, а й просто залишати гарячу.

Також ніколи не нагрівайте та не зберігайте продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчових продуктів”, – наголосила Супрун.

Фото: 24 канал.

Відео