Прикраси із живими квітами часто беруть на подарунки за кордон | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Прикраси із живими квітами часто беруть на подарунки за кордон
09 Березня, 14:45
logo-black

Прикраси із живими квітами часто беруть на подарунки за кордон

Марія Оринчак

Мешканка Старосамбірщини Ярина Фіс з містечка Добромиль власноруч виготовляє прикраси та брелки із живими квітами. LMN вирішила підгледіти та розпитати, як же твориться така краса.

Прикрасами з ювелірної смоли зацікавилася ще в дитинстві. Тоді подруга мала колон із мурахою, який їй виготовив батько.

“Виглядало дуже цікаво, я не могла усвідомити, як можна таке створити.  Про існування спеціального матеріалу для таких прикрас я, ясна річ, не здогадувалась. Мені ще тоді захотілось зробити щось схоже. Згодом забула про це, бо справою життя обрала музику, стала розвиватись у цій сфері. Аминулого року влітку знову пригадала про «жука у склі», якого мені тоді зробив батько подруги”, – розповідає Ярина.

Ярина почала шукати в Інтернеті технологію виготовлення таких прикрас. Замовила в онлайн-магазинах формочки, необхідні матеріли та металеву фурнітуру та взялась до справи. Оскільки завжди любила квіти, то як головний елемент використовує саме їх, хоча виготовляє аксесуари і з друкованими вставками.

Квіти використовує найрізноманітніші – братчики, маргаритки, чорнобривці, еуфорбію, дикий мак, цвіт оцтового дерева – деякі привезла з відпочинку, інші польові, ще інші – навіть з вазонів.  Каже, що куди б не поїхала, завжди заразом збирає якісь унікальні квіточки. Щоправда, клієнти часто полюблять замовляти із найпростішими та найпоширенішими варіантами. Одними з найпопулярніших є прикраси з ромашками.

“Засушені квіти дуже крихкі, – каже Ярина. – Кожну в формочку ставлю за допомогою пинцета. Інколи навіть сім можна «по дорозі» зіпсувати, щоб поставити на своє місце одну. А ще для мене дуже важливо, щоб квіти виглядали гармонійно і за кольором, і за розміром. Часто розкладу вже те, що підготувала для заливання, а виглядає якось не так. І починаю щось інше фантазувати”.

Хоча таке хобі з’явилось у жінки відносно недавно, вибір аксесуарів вже чималий: намиста, браслети, сережки чи навіть цілі набори. Особливою популярністю користуються брелки з іменними вставками. Часто також замовляють із роздруківкою вишитих візерунків всередині, у яких закодовано ім’я потенційно власника. Клієнти часто беруть їх на подарунки, найчастіше родичам чи друзям за кордон.

“Мої роботи вже потрапили до Іспанії, Польщі, США. Зараз готую ще 15 брелків, які поїдуть до Америки”, – із гордістю говорить майстриня.

Ціна на виріб залежить від кількості матеріалів, що використовуються, та затраченого часу. Щоправда, перш ніж поставити остаточну ціну, майстриня оцінює чи готова була б сама придбати товар за таку суму.

“Найбільше часу витрачаю на виготовлення намист, адже кожну частинку треба зробити окремо. Вони, відповідно, й коштують найдорожче. Хоча загалом в мене досить доступні ціни. Клієнти звикли,  що брелок коштує 38 гривень, та  й рука якось не піднімається поставити вже вищу ціну”.

“Найчастіше клієнти мають побажання щодо колірної гами. Жінки замовляють аксесуари до певних нарядів. Тим, які квіти будуть використані та що вони символізують, цікавляться не часто. Головне – щоб гарно виглядало. Проте найскладніше, коли роблять замовлення для чоловіків. Їм же квіточки не підійдуть, доводиться вигадувати щось нове. Декілька разів використовувала морські камінці. Виглядає теж непогано. Тішить, що у цій справі можна створювати сотні варіантів дизайну”.

Хоча створення прикрас для Ярини лише хобі, бо працює у музичній школі викладачем фортепіано, час для нього виділяє регулярно. Повертається о 19.00 з роботи, о 20.00 починає працювати над аксесуарами і може із такою ювелірною роботою просидіти і до 3 ночі.

“Особливо напруженим був період перед Днем святого Валентина. Усі хотіли зробити якийсь оригінальний подарунок і, водночас, швидко. А на те, щоб смола затвердла, потрібна добра доба”.

Створені вироби в основному реалізує серед жителів свого містечка, хоча дещо продає й в інтернеті. Планує згодом виставляти роботи на спеціалізованих сайтах із хенд-мейд-продукцією, бо зараз фізично не встигає робити великої кількості аксесуарів.

Не зважаючи на те, що робота досить часозатратна, до самого процесу виготовлення помічників майстриня залучати не хоче, проте бере до уваги усі побажання та зауваження чоловіка та дочки – перших критиків.

“Часто клієнти самі підказують, що можна удосконалити, що зробити ще. Насправді, це тішить, бо усвідомлюю, що моє захоплення викликає інтерес”.

Відео