Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Роздала книги сусідам, дітям, вчителям»: 88-річна яворівчанка видала першу книгу
28 Березня, 17:01
logo-black

«Роздала книги сусідам, дітям, вчителям»: 88-річна яворівчанка видала першу книгу

Тетяна Пасічник

22 березня 88-річна Володимира Уданович з Яворова презентувала свою першу книжку «Казковий світ онукам». Презентація відбулась у приміщенні районної бібліотеки для дітей. Там зібрались школярі, педагоги та рідні пані Володимири.

«Я була як в тумані, – каже жінка. – Син мені квіти подарував, а я навіть того не пам’ятаю, настільки була окрилена. Діти так гарно виступали, а я почувалась щасливою. Після такого емоційного дня вночі проснулась і написала вірш про тих діточок. Так і народжується поезія – від людей, які надихають».

e833b93e-232f-434c-a053-45b1e178e084
6417e6de-a4f5-4438-9efe-17c338face13

На Яворівщині дитячу книгу видають вперше. У книзі Уданович зібрано близько 50 віршів для дітей, які Володимира писала протягом всього життя. Ілюстрації намалював місцевий художник Ігор Карпа.

«У мене двоє дітей, 5 внуків і 7 правнуків. Доглядала за внуками та й від них надихалась. Писала їм вірші. Раніше я їх бавила, а тепер вони мене, – сміється Володимира. – Часто буває діти сваряться, спорять, а я швиденько олівець візьму, пару рядочків напишу, та й вже сміємось всі разом!»

Жінка поезією захоплювалась ще з дитинства. Однак після одруження на це вже бракувало часу.

«Вийшла заміж, одразу діти, немитий посуд, обіди. Роботи багато, часу не було, щоб писати. Працювала все життя бухгалтером. Лише цифри мене оточували, -каже. – Та і колись не було такої свободи слова. Не дозволяли писати все те, що хотіла. Вже у 1991 році, у день, коли проголосили незалежність України, народився перший вірш за довгі роки. Відтоді не залишаю цього заняття».

b15a65e8-eb9a-4e9b-a5da-263ba4ac3908

Володимира ніколи не задумувалась видавати книгу. На це її підштовхнув місцевий фольклорист Євген Луньо. Частину коштів для друку книги дав мер міста Павло Бакунець. Решту грошей жінка використала з власних заощаджень. Книги не продавала, вирішила роздати їх у місцеві школи, дитсадки, бібліотеки.

«Я дуже не хочу, щоб люди подумали, ніби я женусь за славою і грошима. Я все роблю від серця, – переконує Уданович. – Роздала примірники тим, хто дійсно за мене щиро порадів. Сусідам дала, дітям, вчителям. А одну книгу подарувала онуку одразу на презентації. У нього якраз день народження був».

Володимира Уданович зараз працює над другою книгою. У ній будуть вірші для душі.

Схожі новини