Школяру із Старого Самбора дали стипендію Президента | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Школяру із Старого Самбора дали стипендію Президента
09 Грудня, 13:20

Школяру із Старого Самбора дали стипендію Президента

Марія Кузьмин

Впродовж року, щомісяця отримуватиме на банківську картку по 2600 гривень Іван Мартич, дев’ятикласник Старосамбірської школи № 1 ім. Героя України Богдана Сольчаника. Він лауреат стипендії Президента України.

Диплом на днях хлопцеві вручала Міністр освіти і науки Украни Лілія Гриневич.

“Наш Іван один із 270 найкращих учнів України, переможців Всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсу Малої академії наук. Ми не знали про таку стипендію, хоча вона заснована ще у 2006 році. Раді, бо це таки добра мотивація, а ще розуміння – праця не буває марною, – каже мама школяра Марія Мартич. – Якщо стипендія неочікувана, то на перемогу Всеукраїнського рівня з біології ми сподівалися. Спочатку “взяли” районний, обласний етапи”.

Жінка викладає в школі біологію, вчить і власного сина.

“Мама була найкращою до шостого класу, поки не вела у мене уроки. Була найдобріша, наймиліша, як і всі мами, – сміється Іван. – А тепер мама – вчителька! Тут нема жодних поблажок”, – каже Іван.

До Всеукраїнського рівня Мартича готували професори біологічного факультету Львівського національного університету Франка. Тут з усіх переможців обласного рівня сформували команду школярів, котрі, як студенти, ходили на пари, працювали в аудиторіях на теоретичних та в лабораторіях на практичних заняттях. Також фіналістам обласного рівня рекомендували навчальні університетські підручники, з якими ті працювали самостійно.

“Всеукраїнська олімпіада проходила у Черкасах. Змагалися 40 конкурентів-восьмикласників з Києва та усіх областей. У журі – 50 авторитетних професорів з усієї України. Ух! Було непросто! – пригадує учень. – Це були дні напруженої роботи з виконання непростих завдань. Діти мали проявити знання з теорії та практики. При цьому треба було добре знати й інші точні науки – математику, фізику”.

Іван на практичному завданні вимірював заспиртованих жучків, виводив коефіцієнт, проводив статистичні біометричні дослідження, будував графіки.

“Наука синові дається легко. Ще з раннього дитинства біологію він ловив мимохіть. Я працювала додатково з іншими школярами. Іван, водячи олівцями у розмальовках, все це слухав. Бувало, що навіть у дошкільному віці чи у початкових класах вже міг відповідати на питання, які задавала старшокласникам. Тепер син точно знає, що його майбуття професія буде пов’язана з біологією.

Мартич мріє працювати в медичній сфері, а ще вивчити досконало англійську.

Нагадаємо, щорічно у Всеукраїнських учнівських олімпіадах бере участь близько 3 мільйонів учнів, з них понад 2 тисячі змагаються у фіналі. А у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт за 64-ма науковими напрямами беруть участь близько 100 000 школярів старших класів – членів Малої академії наук України. Цьогоріч на Львівщині лауреатами стипендії Президента України стали 12 школярів.

 

Відео