Стала відома чисельність населення України без окупованих територій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Стала відома чисельність населення України без окупованих територій
23 Січня, 13:52

Стала відома чисельність населення України без окупованих територій

Чисельність наявного населення України – 37,289 млн людей, без врахування окупованих територій. Про це у своєму Телеграм-каналі написав сьогодні, 23 січня, міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

Це та кількість людей, яка фізично перебуває на території України станом на 1 грудня 2019 року. Цифра не включає також тих, хто постійно мешкає за кордоном.

Для обрахунку використовували три методи.

Метод 1. Комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри).

 

«Ми уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої, – пише міністр. – Потім провели масштабне соціологічне дослідження, встановивши, яка кількість мобільних припадає на яку вікову групу в яких районах (у багатьох громадян може бути більше одного телефону, у частини — навпаки, немає). Потім ми доповнили це реєстрами юних та літніх українців (оскільки серед них використання мобільних низьке).

 

Метод 2. Комбінований (дані пенсійного фонду + екстраполяція через статево-вікову структуру).

 

«Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду, – пояснює міністр. –  Потім екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік “ялинкою”.  Цю ялинку взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю. До речі, коли ми виявили цей збіг, почали танцювати від радості».

 

Метод 3. Реєстровий.

 

«Ми взяли знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності / смертності, а також еміграції та імміграції», – пише Дубілет.

 

Всі ці методи дали приблизно однаковий результат з різницею 2.86%. Міністр переконує, традиційний перепис населення дає не меншу, а, можливо, й більшу помилку.

Нагадаємо, на кінець 2020 року запланований другий з часів незалежності перепис населення. Та в Кабміні ще не вирішили остаточно, чи будуть його проводити. Дубілет вважає, цього робити не потрібно.

 

«Це неточний метод, який до того ж коштує колосальних грошей ( приблизно 3,4 млрд грн. – LMN). Крім того, протягом 1-2 років ми приведемо до ладу наші електронні реєстри, і з цього моменту зможемо щодня отримувати точні дані про населення», – вважає міністр.

 

Додає, що в Кабміні порахували чисельність населення за 3 місяці. Для держави ця робота не коштувала жодних додаткових грошей.

у 1991 році населення України складало близько 52 млн. У 2001-му – 48,5 млн.

Відео