Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Стрітенська свічка не має особливої магії. Вона є символом зближення з Богом», – о.Михайло Николин
15 Лютого, 09:03
logo-black

«Стрітенська свічка не має особливої магії. Вона є символом зближення з Богом», – о.Михайло Николин

Марія Кузьмин

Сьогодні, 15 лютого, відзначаємо одне з дванадцяти величних церковних свят – Стрітення Господнє. За церковною традицією, цього дня у храмах освячують свічки. Цього року свято випадає у робочий день, і не кожен зможе піти зранку до храму.

«Раджу не турбуватися тим, хто не зможе взяти участі у Божественній літургії, бо мусить працювати, – розповідає отець-декан Старосамбірський Михайло Николин. – Кожному дасться по вірі його. Якщо хтось за символ матиме впродовж року минулорічну свічку – добре. Якщо передасть на освячення до храму свою свічку через когось – теж добре. Головне, щоб вірою було освячене ваше серце».

Стрітенську свічку, як і воду, зберігають у кожній родині. Їх запалюють у важких життєвих ситуаціях. Адже свічка – це символ світла.

«Не на магічність та чудодійність свічки має бути зосереджена наша увага. Бо ж суть християнства полягає не у свічці, а в нашій вірі, у довірі до Бога, – наголошує священик. – Важливо, щоб горіла свічка віри нашого серця – тоді зможемо здолати усю темряву буденності. Мусимо собі усвідомити, що стрітенська свічка є лише символом, що зближує нас з Богом».

Зазвичай, коли говорять про свято Стрітення, більшість людей асоціює його з народними віруваннями. Вважають, цього дня зима зустрічається з весною.

«Церква акцентує на тому, що Стрітення Господнє – це свято зустрічі людини з Богом. Біблійна подія – зустріч зі старцем Симеоном, який прожив довге життя в очікуванні того, щоб побачити спасіння світу. Взявши на руки Богонемовля, він сказав: “Не я Тебе тримаю, а Ти мене тримаєш” і подякував за те, що він може відійти до вічності, – каже отець Михайло. – Тож і ми маємо зустрітися із Богом. А щодо природних вірувань, то важливо усвідомити зиму і весну в своєму серці. Якщо охололи наші серця, то зустріч із Богом їх оживить, зігріє, і весна нашого духовного життя переможе».

Фото: ілюстративне

Схожі новини