Супрун розповіла, що робити, якщо розбився термометр | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Супрун розповіла, що робити, якщо розбився термометр
30 Січня, 20:19

Супрун розповіла, що робити, якщо розбився термометр

Люди, у яких вдома лежить термометр, бояться ненароком його розбити. Адже всередині нього міститься отруйна речовина – ртуть. Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла, що робити, якщо розбився термометр.

“Ртуть — токсична речовина, яка окрім термометрів є і харчових продуктах. Зокрема, в морепродуктах. У маленьких дозах вона не становить загрози. Якщо отруєння серйозне, ви почуватиметеся погано: із симптомів виділяють виснаження, тривожність, роздратування, головний біль і підвищення температури. У тілі може бути тремор, м’язова слабкість та порушена координація, а також — проблеми із зором, слухом та мовленням. Особливо небезпечним отруєння ртуттю є для вагітних жінок, підлітків та дітей. У останніх двох організм ще розвивається, а тому неврологічні наслідки отруєння можуть призвести навіть до інвалідності”, – каже Супрун.

Що робити, якщо розбився термометр?

  1. Не панікуйте й виведіть із кімнати усіх, хто не прибиратиме ртуть. Речовина починає випаровуватися при температурі +20℃, а тому можна одразу ж відкрити вікно, аби зменшити концентрацію випарів ртуті у приміщення та охолодити його. Не робіть протяг. Бо так ртуть пошириться кімнатою і її буде складніше збирати.
  2. Одягніть рукавички та обережно зберіть уламки термометра у паперовий рушник або серветку. Покладіть це у герметичний пакет із застібкою.
  3. Зберіть кульки ртуті докупи скребком або шматком картону. Ваші рухи мають бути повільними й спокійними, інакше ртуть розлетиться на ще дрібніші шматочки.
  4. Після цього зберіть великі кульки піпеткою, вичавіть ртуть на вологий рушник й загорніть його. Покладіть у пакет із застібкою.
  5. Якщо у вас залишилися невеликі шматочки ртуті у шпаринках, скористайтеся кремом для гоління та щіткою, щоби дістати їх. Також можна спробувати скотч: відклеювати його від поверхні потрібно повільно, аби дрібне скло або ртуть встигли зачепитися. Після використання утилізуйте все, що мало прямий контакт із ртуттю.

Чого не можна робити, коли ви прибираєте ртуть?

  1. Не пилососьте ртуть та не використовуйте віник. Так вона розпадеться на менші частинки і потрапить у повітря.
  2. Не виливайте ртуть у водостік. Вона може потрапити у сантехніку та пошкодити її, а також — залишитися у самому водостоку та продовжувати “опромінення” території.
  3. Не залишайтеся у тому ж одязі, який ви носили під час інциденту. На ньому можуть залишатися частинки ртуті.

Якщо ви знайшли розбитий термометр, але не бачите ртуті поруч із ним, або вона перебуває у важкодоступних місцях, викликайте рятувальників. Вони оглянуть приміщення та виміряють рівень ртутних випарів. За потреби рятувальники проведуть демеркуріазацію приміщення — очистять його від токсичної ртуті.

Фото: СТС.

Відео