«Тепер не треба їхати за кордон»: у Львові провели унікальну ендоскопічну операцію на поперековому відділі хребта | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Тепер не треба їхати за кордон»: у Львові провели унікальну ендоскопічну операцію на поперековому відділі хребта
25 Вересня, 16:50

«Тепер не треба їхати за кордон»: у Львові провели унікальну ендоскопічну операцію на поперековому відділі хребта

У госпіталі інвалідів воєн і репресованих ім. Ю. Липи, що у передмісті Львова – Винниках, хірурги-ортопеди вперше на Львівщині успішно ендоскопічно прооперували килу диску і стиснення хребтового каналу. Про це передає “Еспресо.Захід”.

Ортопеди-хірурги Львівського обласного ортопедичного центру, який функціонує на базі госпіталю, готувалися понад два роки. За цей час відточували майстерність і придбали необхідне ендоскопічне обладнання для операційної. Але навесні госпіталь став однією з опорних лікарень для лікування коронавірусу і всі операції відтермінувалися.

«Увесь карантин ми з командою хірургів вчилися у режимі онлайн, щодня мали конференції. Задумали цю новацію задовго до того – останні два роки спілкувалися з хірургами з Польщі, там відточували хірургічну техніку, тренувалися. І вже коли Львівська ОДА придбала для нашої лікарні необхідну техніку, нам вдалося зробити такі операції у себе вдома. На сьогодні ендоскопія хребта – це найсучасніша техніка лікування патології хребта. Ми виконали операції, які у світі роблять вже давно. Тепер не треба їхати за кордон», – розповів хірург-ортопед госпіталю інвалідів воєн і репресованих ім. Ю. Липи Микола Комнацький.

До ортопедичного центру звернулися двоє пацієнтів – 25-річний чоловік і 80-річна жінка, в яких діагностували відповідно килу диску попереку і стеноз (стиснення) хребтового каналу. У цих пацієнтів були покази до такої ультрасучасної операції. Тож вже 22 і 23 вересня команда ортопедів-хірургів провела ендоскопічні операції на хребті.

«До поперекового відділу хребта ми зайшли під оптикою. Це як лапароскопія чи артроскопія – малотравматичне втручання. Два невеликі розрізи по 1 см – і відеокамера та інструменти вже на місці. А далі – справа техніки! Якщо хірург опанував техніку, то він комфортно виконає операцію. Так було і в нас – двоє наших пацієнтів. Нам вдалося все виконати, зараз пацієнти впевнено одужують. Триває така операція годину», – каже Микола Комнацький.

Зі слів хірурга, пацієнтів можна було виписати буквально ввечері чи зранку наступного дня, ендоскопія хребта – це, так звана, хірургія одного дня. Але медики вирішили залишити їх трохи довше під наглядом.

«Це дуже хороша методика, бо дає широкі можливості і хірургу, і пацієнту. Хворий перебуває у стаціонарі до 2-3 днів, також ми можемо зменшити наркоз, адже операція вкладається у годину, менше знеболення і беззаперечна перевага – людина може дуже швидко повернутися до роботи», – підсумовує хірург-ортопед.

  • 0
  • 412
Відео