Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“ТЕЦ до повноцінної роботи готова лише на 30%”: чи буде тепло в домівках жителів Новояворівська та Нового Роздолу
23 Жовтня, 10:08

“ТЕЦ до повноцінної роботи готова лише на 30%”: чи буде тепло в домівках жителів Новояворівська та Нового Роздолу

Компанія “Нафтогаз-Тепло” заявила, що цьогоріч вперше за останніх 3 роки у Новояворівську та Новому Роздолі вчасно розпочався опалювальний сезон. Насправді ж, жителі цих міст кажуть, що це передвиборчий піар, адже технічний стан тепломереж та ТЕЦ там є ненайкращим.

До чого це може призвести та чи матимуть до кінця опалювального сезону новояворівчани та новороздільці тепло у своїх домівках обговорювали вчора, 22 жовтня, на пресконференції “Ризики та наслідки запуску Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ. Зрив опалювального сезону через недбалість управителів”.

Компанія-управитель “Нафтогаз-Тепло” заявила про старт опалювального сезону. При цьому вона замовчує,  на які тепловтрати очікують під час роботи та приховує реальні ризики без урахування стану тепломереж та обладнання. Його, до слова, не амортизували впродовж усього часу управління цими об’єктами з боку АРМА.

“Ситуація, яка склалася у Новояворівську та Новому Роздолі, критична. Про це чув від працівників ТЕЦу. Підготовку до опалювального сезону треба було починати влітку. Так на нормальних підприємствах, які забезпечують гарячою водою та теплом великі міста, і є, –  зазначив ексголова Яворівської РДА Іван Стецькович. –  До речі, у Новояворівську більше як пів року гарячої води не було взагалі та поки її досі нема. Труби пусті: і щодо опалення, і щодо гарячої води. Люди вже не знають, що робити далі».

Проблеми зі запуском ТЕЦ у Новояворівську існують вже 3 роки. Управителі змінюються, але ситуація залишається невирішеною. Про це говорить ще один ексголова Яворівської РДА Ігор Самардак.

“Все є, але ніхто нічого не знає і цілий рік нічого не робить. У чому проблема, хтось може пояснити? Гарячої води влітку не було. Зараз є стабільне державне підприємство і що заважає – я не розумію. У мене таке враження, що спеціально робиться якесь нагнітання, щоб потім гонорово ТЕЦ запустити. Я не фанат “Енергії”, але мушу визнати, що коли було дуже проблемно, вони допомагали”, – сказав він.

122316699_345366133357145_252063414839123462_n
Фото: Galnet

Директор компанії “Енергія-Новояворівськ”, яка раніше забезпечувала теплом та гарячою водою місто, Андрій Гнатуш каже, що насправді ТЕЦ до повноцінної роботи готова лише на 30%.

“Після недбалого керівництва компанії “Гарант Енерго М” управителя ТЕЦ змінили, але сам підхід до роботи й підготовки до наступних опалювальних сезонів не змінився. Впродовж 3-х років у теплоенергоцентралі не вкладалися гроші, закладені в тариф. Цьогоріч, для того, щоб попіаритися до місцевих виборів, запустили в роботу дві теплоенергоцентралі, які готові лиш на 30%. Провели деякі роботи із запуску котлів, але електрична частина повністю не готова. У Новояворівську з 52-х кілометрів теплотрас не замінили жодного метра. Наразі, ні Новояворівськ, ні Новий Розділ не мають тепла. Розпочати опалювальний сезон – це не провести його. Основні проблеми розпочнуться на теплоенергоцентралях, коли температура зайде за позначку мінус”, – каже Андрій Гнатуш.

Доповідачі дійшли висновку, що найближчим часом проблему не вирішать. Тому жителям Новояворівська та Нового Роздолу радять переходить на індивідуальне опалення. Або ж, припускають, що ситуацію може вирішити створення обласного комунального підприємства.

Експерти ж зазначають, що вся ця історія нагадує банальне рейдерське захоплення для знищення ефективного підприємства. Нагадаємо, що ТЕЦи у Новому Роздолі та Новояворівську перебувають в управлінні компанії “Нафтогаз Тепло. Окружний адміністративний суд Києва таке управління визнав незаконним. Призначення відбувалося поза конкурсом і суперечило закону про АРМА.

Схожі новини