ТОП-10 новин та подій, якими у 2019 році жили Львів та область | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
ТОП-10 новин та подій, якими у 2019 році жили Львів та область
31 Грудня, 12:22
logo-black

ТОП-10 новин та подій, якими у 2019 році жили Львів та область

Юлія Швидко

Рік, що минає, виявився насиченим на події та випадки, заяви та скандали. LMN про них повідомляла своїм читачам. Тепер підбила підсумки найгучніших новин у Львові та області. Критеріями відбору брали читацькі перегляди та коментарі. Події подаємо у хронологічному порядку.

1. Найжорстокішим вбивством року можна вважати загибель 17-річного мешканця Жовкви. Його у ніч з 12 на 13 квітня у підвалі одного з житлових будинків жорстоко побили троє знайомих – 15-річний та однолітки. Побачивши, що побитий не подає ознак життя, зловмисники винесли тіло з підвалу, за будинком закопали. Під час цього сфотографували загиблого. Один із товаришів оприлюднив фото у соціальній мережі. Правоохоронці саме через інтернет дізналися про злочин.

Під час перевірки вбивство підтвердилося. Правоохоронці у присутності батьків та психолога опитали підозрюваних. Вони пояснили, що убили знайомого, бо той він заборгував їм 12 тис грн. Відмовлявся повертати кошти.

 

 

2. Наймасштабнішою кадровою ротацією на Львівщині цього року стало призначення нових голови ЛОДА та голів райдержадміністрацій. Новий обласний очільник Маркіян Мальський на посаді пробув пів року. 24 грудня президент України Володимир Зеленський повідомив йому про звільнення. Така ж доля спіткала голову Закарпатської ОДА.

«Я прийняв рішення їх звільнити. Не тому, що вони якісь люди недосвідчені або нечисті на руку. А тому, що в цих двох областях ми не побачили жодного результату», – заявив президент.

Мальський не засмутився. Усім подякував за співпрацю. Казав, що одразу відчував, що не підходить для цією посади.

3. Найбільшим успіхом львівських лікарів стала дівчинка Іринка, яка народилася 480-грамовою. Медики неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні рік виходжували дитину. 16 липня вона відсвяткувала свій перший день народження.

Дівчинка з’явилася на світ на 23 тижні вагітності. Дитинка народилася з незрілістю нервової системи, легень, серця, нирок, органів травлення, імунної системи. Вона погано бачила та чула. Це вперше на Львівщині вдалося виходити немовля з вагою до півкілограма.

Від Іринки відмовилися рідні батьки. Спочатку її перевели в інтернат. Але під кінець року з’явилися люди, які вирішили її удочерити.

 

4. Несподіванкою року став результат парламентських виборів, які відбулися 21 липня, на окрузі №118. Кандидатка від партії «Голос» Галина Васильченко станом перемогла Богдана Дубневича. Різниця між ними всього 1,8%.

Впродовж 22 липня Дубневич залишався лідером. Однак поступово розрив між ним та Галиною Васильченко скорочувався. Врешті кандидатка його обійшла.

У передвиборчий час поти Васильченко працював чорний піар. Політологи зазначають, що Дубневич до останнього намагався вкрасти у неї перемогу. Говорили про затягування передачі протоколів з дільниць, на яких вона перемагала. Але переможницею таки вийшла Васильченко. Її опонент визнав свою поразку та привітав суперницю з перемогою.

5. Трагедією року стала подія у ніч на 28 серпня у Дрогобичі. На вул. Грушевського, 101, трапився обвал у чотириповерховому житловому будинку. З-під уламків дістали тіла вісьмох загиблих, серед них 5-річний хлопчик. Спочатку у ДСНС заявили, що обвал відбувся через вибух газу, згодом цю версію назвали малоймовірною.

Під завалами опинився цілий під’їзд. Дивом врятувати вдалось сімох людей, п’ятеро з яких діти.

Через трагедію, що трапилась в райцентрі, на Львівщині оголосили дводенну жалобу. У ці дні були приспущені прапори із чорними стрічками, заборонені розважальні заходи.

Усім мешканцям цього будинку влада пообіцяла придбати житло.

6. Найбільшим скандалом року називають бажання обласних чиновників закрити лікарню ОХМАТДИТ. У середині вересня цього року Львівська облрада вирішила реорганізувати обласну дитячу клінічну лікарню. Усі пацієнти цієї лікарні зможуть звертатися по медичну допомогу у «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр» на вулиці Дністерській, запевняють чиновники. Такий крок покращить медичне обслуговування хворих дітей та дозволить заощадити бюджетні кошти, пояснює місцева влада. Натомість працівники ОХМАТДИТу та батьки пацієнтів цього закладу вказують на іншу причину – цим рішенням переслідуються певні фінансові інтереси.

Інформацію про таку реорганізацію намагалися приховати від людей. Коли у процес втрутилися ЗМІ, його припинили.

7. Повернення року відбулося 19 вересня. На залізничному вокзалі у Львові зустріли звільненого з полону моряка Андрія Оприска. Його разом із ще 23 членами екіпажу наприкінці листопада 2018 року захопили російські силовики у Керченській протоці біля окупованого Росією Криму.

Андрій Оприско повернувся в Україну у рамках масштабного обміну полоненими між Україною та Росією. Загалом Росія обміняла 35 українців, серед яких захоплені 24 моряки, а також політв’язні.

Андрія Оприска в селі Надітичі Миколаївського району чекала його мати Ольга Василівна.

29 грудня ще 76 полонених українців повернулися додому.

8. Арештом року вважають затримання народного депутата з Львівщини Ярослава Дубневича.  Його підозрюють у заволодінні 93 млн грн при закупівлях «Укрзалізниці». Правоохоронці зібрали 7 томів доказів.

31 жовтня Верховна Рада зняла з Ярослава Дубневича недоторканність і дозволила його арешт. Того ж дня Дубневичу вручили підозру.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід народному депутату. Суддя визначив, що тримання під вартою не є допустимим. Натомість визначила заставу розміром 100 млн грн, аргументуючи таку суму великими статками Дубневича.

Зараз він носить електронний браслет.

9. Аномальною подією року стало те, що взимку чоловіка вкусила гадюка. Такого випадку природознавці не пригадують за останніх сто років.  12 грудня поблизу села Угринів Сокальського району чоловік нахилився, аби зав’язати шнурівки на берцах. Відчув біль у руці. Його укусила гадюка. Потерпілого у стані середньої важкості негайно госпіталізували у Львівську обласну лікарню. Він – працівник пункту пропуску «Угринів-Долгобичув».

Екологи зазначають, гадюка прокинулася через аномальне потепління. Через високу температуру у грудні також зацвіли ліщина, калина та яблуні.

10. 2 мільйони гривень називають хабаром року. Саме таку суму у грудні вилучили у директора Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука. Він  є депутатом Львівської обласної ради від партії «Народний Рух України», уродженець Бродівщини. На цій посаді з квітня 2018-го. До того часу був головним лікарем медзакладу.

У своїй останній декларації Ковальчук не вказав жодних збережень у готівці. Його зарплата за минулий рік –  159 тис. грн. Ще 17,5 тис. грн – пенсія.

Після встановлення суми збитків правоохоронці почнуть оголошувати підозри керівникам медзакладів, які були задіяні у корупційній схемі. До неї причетні понад 10 львівський лікарень.

 

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео