«Це плювок в обличчя всім християнам»: один з найпопулярніших музичних фестивалів «Файне місто» можуть закрити | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Це плювок в обличчя всім християнам»: один з найпопулярніших музичних фестивалів «Файне місто» можуть закрити
03 Серпня, 15:17

«Це плювок в обличчя всім християнам»: один з найпопулярніших музичних фестивалів «Файне місто» можуть закрити

Другий день поспіль не стихає скандал навколо відомого щорічного українського фестивалю «Файне місто», яке традиційно проводять влітку у Тернополі. Цього року музичне свято проходило з 28 липня по 1 серпня і не обійшовся без скандалу.

На фестивалі виступив польський гурт «Batushka». Музиканти вийшли на сцену у ризах схожих на священичі, на сцені розклали труну, хоругви та ікони. Таким перфоменсом гурт закривав фестиваль.

Вже наступного дня соцмережі вибухнули обуренням. Люди висловлювали своє незадоволення щодо відверто антихристиянських образів учасників групи.

«Вимагаю закриття фестивалю ФАЙНЕ МІСТО!», -написав у себе на сторінці Назарій Островський. – Двічі мав досвід працювати на цьому фестивалі з виїзним кейтерінгом, то маю, що сказати!!!…. після 2 мого фестивалю я мав серйозний скандал з організаторами і деякими учасниками, які зробили дерев’яного хреста, одягнули чуваку терновий вінок, взяли накидку на плече, цигарку в зуби і пляшку горілки в руки і так ходили по фестивалю, “вклоняючись” цьому опудалу, тим самим висміюючи Ісуса Христа і всіх християн.

Тоді, цього чувака вгомогили, але організатори тупо поморозилися, мовляв – тож нічого страшного… В цей момент я чітко зрозумів, що ноги моєї на цьому фесті більше не буде!!!

Проходить кілька років і ми бачимо відкрите богохульство в одному з центральних міст нашої національної ідентичності. В обласному центрі де в кожному селі є церква і то не одна.

… Що це? Де я? В країні, де під прикриттям “свободи” відверто принижують християн?».

«Це плювок в обличчя всім християнам в Україні. Як можна було таке дозволити?!!», – пишуть обурені люди.

Висловився стосовно інциденту і львівський священнослужитель Юстин Бойко.

«Файне місто Тернопіль” ризикує потрапити у перелік міст, де оце слово “файне” може перетворитися у знущання. На один із фестивалів у Тернополі були запрошені музичні гурти, які свідомо вживали релігійну символіку: фелони, ікони, одяг монахів для того, щоб познущатися над християнством. І це де? У Тернополі – місті, яке, практично, зродилося на христянському корінні», – написав отець Юстин у “Духовній величі Львова”.

Не схвалив те, що відбулося і міський голова Тернополя Сергій Надал. Пригрозив, що фестиваль і зовсім можуть закрити, якщо таке повториться.

«Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі! І хоч Тернопільська міська рада не є організатором фестивалю “Файне місто”, буде проведено розмову з організаторами фестивалю за участі правоохоронних органів. Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль “Файне місто” без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії , або не проводитимуть його взагалі», – заявив Надал.

До речі, вокаліст «Batushka» відомий тим, що привселюдно спалив Біблію. Гурт нещодавно випустив альбом на обкладинці якого – спаплюжена ікона Богородиці. На її ризах зображено перевернуті хрести. Сам альбом зветься “Літургія”. Пісні мають назви “Ектенії”. Перша з яких переробка 50-го Псалму.

Нагадаємо також, фестиваль «Файне місто» вже не одноразово потрапляв у скандал. Раніше відзначався тим, що виступати на ньому запрошувались російські гурти.

 

  • 0
  • 10115
Відео