Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це зневага до тисяч героїв, котрі віддали своє життя за територіальну цілісність України», – Володимир Гірняк про «формулу Штанмаєра»
02 Жовтня, 11:17
logo-black

«Це зневага до тисяч героїв, котрі віддали своє життя за територіальну цілісність України», – Володимир Гірняк про «формулу Штанмаєра»

Заступник голови ЛОР, голова Координаційної ради “Громадянської позиції” Володимир Гірняк закликав народних депутатів України не голосувати за імплементацію пунктів «формули Штайнмаєра» в діюче українське законодавство. Про це він написав на своїй Фейсбук-сторінці.

«Цей неоднозначний документ, вирваний з контексту напрацювань з врегулювання ситуації на тимчасово окупованих українських територіях, легалізує сепаратистів Донбасу та фактично знімає з Росії відповідальність за агресію, – наголосив політик. – Прийняття не акцептованих українським народом рішень щодо тимчасово окупованих територій розцінюємо щонайменше як зневагу до тисяч героїв, котрі віддали своє життя та здоров’я за територіальну цілісність нашої держави».

Гірняк вважає, реалізація пунктів «формули Штайнмаєра» завдасть шкоди для суверенітету нашої держави і може призвести до непередбачуваних наслідків.

«Вимагаємо від Президента України та його офісу припинити практику прийняття доленосних для країни рішень без врахування думки суспільства та за його спиною, – вказано у заяві. – Пропоную керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для вироблення спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії та долі тимчасово окупованих територій».

Нагадаємо, німецький політик Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував врегулювати конфлікт на Донбасі шляхом надання спочатку тимчасового особливого статусу окремим територіям Донбасу, а потім — після доповіді представників ОБСЄ за підсумками виборів на непідконтрольній Україні території — постійного такого статусу. Коли формула «запрацює», очевидно, Україна проводитиме вибори в ОРДЛО без роззброєння бойовиків, відведення російських військ та контролю над кордоном. Ймовірно, надалі це призведе до повної амністії бойовиків.

Учора “формулу” підписали представники України та Росії у ТКГ – Леонід Кучма та Борис Гризлов, представники ОРДО й ОРЛО – Наталя Ніконорова та Владислав Дейнего, а також представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік.

Люди вийшли на вулиці на протест. Безстрокові акції проти «формули Штайнмаєра» проходять у Львові, Києві та Харкові.

 

  • 0
  • 573
Схожі новини