У Буську археологи розкопали церкву княжих часів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Буську археологи розкопали церкву княжих часів
14 Липня, 10:38

У Буську археологи розкопали церкву княжих часів

У Буську, на території Малого городища, археологи розкопали фрагмент однієї з перших християнських церков. Проводили там розкопки 4 роки. В середу, 10 липня, на 2-метровій глибині натрапили на керамічне мощення підлоги руського храму.

Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі. Її спорудження у ХІІ столітті пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича.

 

“Ми знайшли елементи долівки . З гарної поливаної плитки різних кольорів. Коричневого, зеленого і жовтого кольору. Церква була приземленою, очевидно була бастіонного типу, подібною до маленького замочку. У випадку небезпеки вона мала прихистити мешканців”, – розповідає “5-му каналу” краєзнавець Іван Ціхоцький.

 

Раніше на цьому місці археологи натрапили на поховання перших у Західній Україні християн. Крім того, виявили сотні артефактів, які свідчать про те, що тут була святиня.

 

“100% можна стверджувати, що на цьому місці стояла перша бузька церква. Тому що і прицерковний цвинтар, і ціла колекція спеціальних цвяхів для дерева, і керамічна плитка – воно все говорить, що тут була церква”, – каже археолог Петро Довгань.

 

Поруч науковці знайшли ймовірне поле битви між польськими та угорськими військами. Про це свідчать знайдені елементи середньовічної амуніції та озброєння у верхньому шарі ґрунту.

Розкопки на території Малого городища тривають майже 20 років. За цей час археологи зібрали також колекцію арбалетних наконечників та кінської збруї.

 

“Це бойова сокира, бойовий ніж, шпори, підкови відповідні. Це свідчить, що йшла серйозна боротьба за галицьку спадщину. Хто кого штурмував, наразі важко сказати”, – каже археолог.

 

Виявлені артефакти планують передати у фонд місцевого музею.

Фото: Фейсбук/Краєзнавчий музей міста Буська

 

Відео