У Краковці для дітей з особливими потребами створили дитячу міні-ферму | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Краковці для дітей з особливими потребами створили дитячу міні-ферму
05 Квітня, 16:12
logo-black

У Краковці для дітей з особливими потребами створили дитячу міні-ферму

Тетяна Пасічник

У Краковецькому інтернаті, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, нещодавно створили контактну дитячу ферму. Вона налічує 10 тварин: 2 кози, 2 вівці, 1 баран, 2 індокачки, 2 курки та 1 декоративний когут.

Директор закладу Наталія Франків розповіла LMN, що таку ідею запозичили від Нідерландських колегів.

“Ми з дітьми їздили у Нідерланди обмінюватись досвідом, в проекті брали участь, – каже LMN Наталія. – І там побачили таку ферму. Нам показали, що така методика є дуже важливою та дієвою для дітей, незалежно від віку. Діти самі доглядали тваринок. Нам дуже сподобалось, захотіла відкрити таку ферму і в нас”.

Педагоги поділились планами з американськими та литовськими військовими, які опікуються інтернатом. Ті охоче підтримали їх та особисто подарували тварин.

“На території нашого інтернату вже давно живе один кінь, адже в нас є поля, садимо картоплю, бурячок та інші овочі,  – розповідає Наталія Франків. – У ту стайню, де знаходиться кінь, ми поселили ще 10  тваринок. Звісно, відгородили їх. Там треба ще робити ремонт, все до кінця облаштувати, але поки ми вийшли з ситуації у такий спосіб. Не були готові, що так швидко військові зроблять подарунок”.

Контактна ферма допомагає дітям з особливими потребами більше відкритись, соціалізуватись та навіть працевлаштуватись у майбутньому.

“Нема такої дітини, яка б не хотіла піклуватись про якусь тваринку. Наші вихованці сприйняли це на радість, – каже директор. – Така методика дає змогу діткам бути самостійними. Не завжди люди з аутизмом чи синдромом Дауна можуть навчатись у вищих навчальних закладах чи працевлаштуватись на будь-яку роботу. Якщо ми надамо їм навики догляду за тваринами, це їм відкриє двері у майбутнє. У такому випадку вони вже зможуть на фермі працювати без проблем. Навіть, матимуть змогу відкрити свій бізнес, пов’язаний з цією справою”.

Наталія Франків каже, контакт з тваринами також дуже допомагає у розвитку.  Це сприяє психоемоційному стану дітей.

Вихованці інтернату придумали тваринам різні імена, але овечок захотіли назвати саме американськими. У цьому їм допомогли військові. Тепер друзі дітей  – Смокі, Тенесі та Вероніка.

Міні-ферму у майбутньому планують розширювати. Кажуть, це допоможе вихованцям стати ще відповідальнішими.

Фото: Франків Наталія.

Відео