Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові покажуть ілюстрації однієї з найдавніших Біблій
15 Квітня, 20:41

У Львові покажуть ілюстрації однієї з найдавніших Біблій

Від завтра, 16 квітня, у Національному музеї імені Андрея Шептицького охочі можуть побачити одну з найперших у світі Біблій в ілюстраціях «Скарбниця священних історій
Старого та Нового Завітів» 1585 року.

На виставці не буде самої книжки. Коли фахівці її реставрували, то розшили сторінки з гравюрами. Їх покажуть, експозицію наразі монтують, передає zaxid.net.

«Над цим проектом де Йоде працював більше 20 років ‒ від 1565 до 1585 року. Цю Біблію Герард де Йоде робив у співпраці з найкращими фламандськими художниками і граверами XVI століття», ‒ розповідає завідувачка відділу рукописів та стародруків Національного музею Ольга Ткачук.

У світі є лише 25 екземплярів цього видання. Львівський примірник ‒ єдиний у ЦентральноСхідній Європі, а за переліком гравюр ‒ взагалі унікальний. В альбомі майже немає тексту, лише ілюстрації.

Вадим Волков упродовж двох років реставрував цю Біблію. Бо за століття власники понищили її і забруднили.

«Такий цінний ілюстративний матеріал використовували наші художники для малювання образів, воно було у них як підсобний матеріал. На багатьох були плями олійної фарби, іноді таке бувало, що дехто з художників витирав пензель, а деякі були залиті лампадною олією», ‒ пояснює реставратор Вадим Волков.

На пам’ятці залишив напис і Андрей Шептицький. Йому належало це видання.

На мультимедійному екрані можна  погортати цю Біблію.

«Глядач, який є на експозиції, дивиться собі на гравюри, але одночасно і може погортати, бо ми не маємо можливості всі ілюстрації представити, натомість всі є в електронному варіанті. Також це є і документування цілої книжки», ‒ додає Роман Зілінко, керівник експозиційно-виставкового відділу музею.

Виставку доповнять трьома західноєвропейськими ілюстрованими Бібліями XVIІІ століття.

Після показу книгу зшиють і дадуть палітурку.

Фото:

Схожі новини