У Львові померла діячка ОУН Марія Макогон-Дужа | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові померла діячка ОУН Марія Макогон-Дужа
15 Квітня, 13:15

У Львові померла діячка ОУН Марія Макогон-Дужа

У суботу у Львові померла 94-річна діячка ОУН Марія Макогон-Дужа. Жінка народилася в селі Речичани Городоцького району. Про це повідомив у Фейсбуці дослідник українського визвольного руху Микола Посівнич.

«Коли Марії було 3 роки, вона разом з батьком Теодором та мамою Оксаною переїхала з Речичан у Львів. Тут вона ходила у гімназію та належала до організації «Сокіл-Батько». 1942 року Марія стала членом Юнацтва ОУН, а через два роки одружилася з хорунжим СБ і надрайоновим референтом СБ ОУН Радехівщини Володимиром Панасом-«Срібним», який загинув у Збройному підпіллі ОУН в 1953 р». – каже Микола Посівнич.

Коли Марії було 25 років її засудили за зраду Батьківщини та участь у контрреволюційній організації до ув’язнення на 10 років. Покарання жінка відбувала у в таборах ГУЛАГу на Колимі.

«Там, у важких умовах, вона працювала на лісоповалі. Марія казала, що в той час вона просила Бога, щоби впасти і щось собі зламати, – каже Микола Посівнич. – Після звільнення жінка повернулася до Львова і одружилася з колишнім політв’язнем, членом Проводу ОУН Петром Дужим.»

Пізніше жінка вивчилася на бухгалтера та народила двох доньок – Лесю та Мирославу.

«В Марії було 5 внуків та 8 правнуків. Вона дуже їм раділа, – каже Микола Посівнич. – Жінка була активною громадською діячкою, членкинею Всеукраїнського Братства ветеранів ОУН-УПА і Товариства політв’язнів.»

Похорон відбудеться завтра на Личаківському цвинтарі на полі Почесних поховань.

Фото: зі сторінки у Фейсбуці Миколи Посівнича

Відео