У Львові школярки ледь не отруїлися небезпечними іграшками, які були у кукурудзяних паличках | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові школярки ледь не отруїлися небезпечними іграшками, які були у кукурудзяних паличках
25 Листопада, 18:36

У Львові школярки ледь не отруїлися небезпечними іграшками, які були у кукурудзяних паличках

У Львові дві учениці молодшої школи з’їли небезпечну іграшку – орбіз (гідрогелеві кульки), що були в коробці кукурудзяних паличок, які діти купили у шкільному буфеті. Школярки подумали, що кульки — це посипка для паличок.

Відомо, що кукурудзяні палички виробника «Бумкорн» під назвою «Дракоша з сюрпризом» відразу забрали з продажу у школі.

 

«Моя 8-річна донька Агнія з подругою купили в їдальні школи кукурудзяні палички під назвою «Дракоша з сюрпризом». Всередині був маленький пакетик з орбізами, такими гідрогелевими кульками, що розчиняються у волозі. Діти сприйняли іграшку за приправу та зʼїли. Ця іграшка дуже небезпечна для споживання, вона заборонена в багатьох країнах світу, у тому числі США, проте в Україні продається.

Я відвезла доньку у лікарню Святого Миколая, що на базі Першого Медичного об’єднання Львова. Коли ми приїхали в лікарню нам сказали, що це вже 10-ий подібний випадок за сьогодні. Моя донька себе добре почувала, а її подругу трохи нудило. На щастя, діти з’їли не багато. Тому лікарі порадили чекати поки дитина сходить в туалет.

Через соцмережі я звернулась до виробника «Бумкорн» з вимогою забрати небезпечну іграшку з продажу. Вони відповіли мені не швидко, але запевнили, що більше кульок всередині немає», — розповіла пані Олена, мама Агнії.

 

Чим небезпечні ці кульки LMN розповіли у лікарні Святого Миколая, де обстежували дівчинку.

«Будь-яка неїстівна річ, яка не розсмоктується є шкідливою та може містити токсичні компоненти. Коли ж дитина у великій кількості проковтне орбізи, вони можуть розчинитись і вийти природним шляхом, або ж викликати звуження стравоходу, чи речовина може розбухнути в шлунку і перекрити роботу важливого органу. Тоді у відділенні хірургії робиться обстеження на наявність цих кульок в організмі – МРТ, КТ. Надалі – чекаємо, поки речовина вийде природним шляхом. Якщо ні, потрібне втручання лікарів

Найчастіше діти ковтають батарейки та конструктор. Якось був випадок, коли мама годуючи дитину, побачила у неї в роті частину металу. Виявилось, що до піднебіння приклеїлась батарейка, яка, зробивши опік, вросла у шкіру. Тоді потребувалось хірургічне втручання”, — каже Тетяна Заброварна, завідувачка дитячого ЛОР відділення Першого ТМО.

 

Що робити споживачу, коли він бачить небезпечний товар?

 

«Якщо у вас є будь-які скарги на виробника, треба писати письмове звернення в управління Держпродспоживслужби. Проте солодкі зернові продукти зі вмістом цукрів понад 10 г на 100г готового продукту заборонено реалізовувати у шкільних буфетах. На жаль, в інтернеті не вказано харчову цінність даних кукурудзяних паличок від марки «Бумкорн». Тому не можу сказати чи дозволений продаж цього товару у закладі освіти», – каже Мирослав Гушул, головний спеціаліст одного із відділів Держпродспоживслужби у Львівській області.

Олена Лещенко 

Відео