У Львові вшанували жертв Голокосту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вшанували жертв Голокосту
27 Січня, 16:25

У Львові вшанували жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З цієї нагоди у Львові відбулася низка меморіальних заходів.

Розпочалось усе із покладання квітів на території колишнього Янівського табору. Після цього  молитвою, покладанням квітів та запаленням лампадок вшанували постраждалих внаслідок Голокосту біля пам’ятника жертв Львівського гетто. Модерувала цей захід заступниця консула Держави Ізраїль у Західному регіоні Адель Діанова.

До молитви долучилися священнослужителі різних християнських конфесій. Зі словом до присутніх звернувся Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко).

«Жодну смерть, якою б вона не була, не можна пояснити розумом. Людське життя на землі і смерть можна зрозуміти тільки у світлі вірі. Навіть меморіальний комплекс, який ми бачимо перед собою, прояснює нам це. У його центрі знаходиться чоловік похилого віку з піднятими до неба головою і руками. Одна рука у нього стиснена в кулак як символ затисненого болю і бажання помсти, друга — простягнена долонею вгору на знак благання і звернення в молитві до Бога. Стареча голова підведена до неба, немов приречена не бачити подій під нею, застигла у пригадуванні трагедії. Біля підніжжя скульптури — кам’яні руїни та уламки могильних плит — ознака смерті і знищення, позаду фігури — дерево, посаджене на відкритті монументу на знак примирення й продовження життя», – сказав він.

Потім головний рабин Львова та Західної України Мордехай Шломо Болд закцентував на чесноті мужності. За його словами, саме мужність продемонстрували праведники світу, які попри загрозу бути знищеними, рятували євреїв.

 

“Під час Голокосту було знищено 6 мільйонів людей. Уявіть: 6 мільйонів разів знищено людину. З них – півтори мільйони дітей. Вбивство починається, коли не говорять правду. Коли дозволяють собі казати: “це не людина, її можна знищувати”. Були люди, які мали сміливість протистояти цьому.  Важливо зрозуміти одну річ – якщо ми будемо зараз на найвищому рівні вшановувати тих, які були сміливими тоді, то Голокосту більше не буде. Адже Голокост починається вдома, а потім виходить на вулиці і шириться поміж народами”, – додав він.

Також рабин Мордехай Шломо Болд звершив молитву.

Всі присутні мали можливість запалити лампадки та покласти квіти до пам’ятника жертв Львівського гетто. Однією з учасників заходу була Наталя Алєксєєва, керуюча справами виконкому Львівської міської ради.

 

Відео