У Перемишлянах руйнується житлова багатоповерхівка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Перемишлянах руйнується житлова багатоповерхівка
02 Травня, 13:18
logo-black

У Перемишлянах руйнується житлова багатоповерхівка

Антоніна Скляренко

На вулиці Привокзальна у Перемишлянах мешканці непокояться за власне життя. У будинку, в якому мешкають 20 сімей, розвалюється стіна. Житло побудували з недотриманням норм, тепер люди не знають, за чий  кошт та хто саме має ремонтувати дім.

«Будинок побудований в кінці 70-х початку 80-х років. Як пояснюють зараз спеціалісти, тоді неправильно залили фундамент. Той що є, надто слабкий для багатоквартирного будинку. Тому з роками і почались проблеми. Тріскали стіни, облітала штукатурка. Ми звертались до місцевої влади, нам обіцяли помогти, але нічого не було. Років три тому на наше подвір’я заїхав трактор і почали рити котловани, теплотраси міняли. Тоді жильці сварилися, бо від того будинок почав ще більше руйнуватися. Та ніхто на нас уваги не звертав», – розповідає мешканка будинку Зеня Кулеба.

5-ти поверховий будинок на Привокзальній має п’ять під’їздів. Найбільша проблема у перших двох. Поміж вікнами тріснула зовнішня стіна та почала відвалюватися цегла.

«Сидиш у квартирі і чуєш, як падає цегла по одній. Страшно, бо може в якийсь момент посипатися все і буде біда, у нас в під’їздах багато маленьких дітей, є пенсіонери. Скільки вже таких прикладів було. Чомусь поки лиха не станеться, ніхто не візьметься за проблему. Адже тут реально в кращому випадку ми одного дня просто можемо залишитись без квартири, – додає Кулеба. – Нам кажуть, що наші квартири приватизовані і ми маємо самі давати раду. Але ж ми щомісяця платимо комунальні послуги. А фактично нічого це господарство у нас не робить. Самі прибираємо, самі наводимо лад, садимо квіти, весь благоустрій на плечах мешканців, проте щомісяця в казну вчасно сплачуємо гроші за комуналку».

LMN ситуацію прокоментував міський очільник Перемишлян. Олександр Зозуля пообіцяв вирішити проблему.

«Справді кілька років тягнеться ця проблема. Ми її виправимо найближчим часом, думаю, у травні. Десь на всі роботи з укріплення будинку треба буде витратити більше 300 тисяч гривень. Цього року маємо трохи більший бюджет, понад 12 мільйонів, є з чим працювати. У попередні роки бюджет мали слабший – 3-6 мільйонів», – каже Зозуля.

Відео