У трахеї хлопчика з Дрогобича застрягла 3-сантиметрова фінікова кістка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У трахеї хлопчика з Дрогобича застрягла 3-сантиметрова фінікова кістка
24 Квітня, 20:15
logo-black

У трахеї хлопчика з Дрогобича застрягла 3-сантиметрова фінікова кістка

Сьогодні, 24 квітня, з Львівської міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика виписали півторарічного пацієнта з Дрогобича. Його реанімобілем медицини катастроф привезли з районної лікарні з дихальною недостатністю. Виявилося, що у хлопчика в трахеї застряла фінікова кістка довжиною 3 см.

«Проблеми з диханням у дитини почалися ще у середу. Добу хлопчик провів у реанімації в дрогобицькій лікарні. При народженні він мав проблеми з дихальною системою, тому припускали, що у нього виник бронхоспазм. Або ж, думали, що він  вдихнув шматочок картону, бо переглядав книжку. Малому пацієнтові не ставало краще, тому його привезли до нас», – розповідає LMN дитячий хірург Дмитро Грицак.

Хірурги чекали на пацієнта. Одразу з приймального покою взяли його в операційну.

«Зволікати не мали можливості – у малого вже була виражена дихальна недостатність, з’явилася синюшність. Оперували під наркозом за допомогою бронхоскопа. Сторонній предмет дістали лише з другої спроби. Перший раз захопили, а він застряг у голосовій щілині. Довелося заштовхати усередину. Витягнули, а це 3-сантиметрова фінікова кістка. Лише завдяки перетинці на ній дитина могла хоч трошки дихати», – додає хірург.

Лікар просить батьків бути обережними та слідкувати, чим граються діти.

«Такі випадки не є рідкістю. І 80 відсотків пацієнтів, яких доводиться рятувати від сторонніх предметів, – діти від півтора до трьох років. Якщо якийсь предмет ковтають – це ще пів біди, він не становить загрози життю. Якщо ж дитинка щось вдихає – це вже гірше. Тоді, буває, не завжди й до лікарні встигають довезти, – зазначає Дмитро Грицак. – Тиждень тому ми мали також півторарічного пацієнта, який наковтався та вдихнув жменю намистин з коралів. Теж довелося оперувати. А ще в однієї дитинки такого ж віку витягнули батарейку АА. Школярі найчастіше найчастіше ковтають або вдихають ковпачки з ручок. Їх ж не просто так роблять з дірочками, а на такі випадки. Тоді дитина через ці маленькі отвори може дихати. Буває, що батьки роками лікують дитину від гаймориту. А потім виявляється, що у неї в носі опинилася квасоля, горох чи грецькій горіх».

Фото: ілюстративне

Відео